ראש צוות ההגנה של נתניהו: הסירוב לקבל את חומרי החקירה לא היה תרגיל למשיכת זמן

נבות תל צור מתח ביקורת על החלטת היועמ"ש לשלוח למשרדו את חומר החקירה לפני שסודרה סוגיית שכר הטרחה: "אנחנו עובדים על פי אמות מידה מקצועיות למרות שמדובר באנשי ציבור". תל צור ושני עורכי דין נוספים צפויים להתפטר בקרוב אם שכרם לא יוסדר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד נבות תל צור, אמר היום (רביעי) כי סירובו לקבל את חומרי החקירה ששלח היועץ המשפטי לממשלה למשרדו לא היה תרגיל למשיכת זמן או חלק ממזימה. "אנחנו לא עושים תרגילים, אנחנו עובדים על פי אמות מידה מקצועיות למרות שמדובר באנשי ציבור", אמר בכנס של לשכת עורכי הדין בתל אביב.

תל צור מתח ביקורת על החלטת היועמ"ש אביחי מנדלבליט , על אף שהודיע כי לא יקבלו עד להסדרת שכר הטרחה. "יש עניין של העמדת חומרי החקירה לעיון האיש בזמן ראוי. יש פרק זמן סביר לשימוע שצריך להינתן ויש הסדרת הייצוג. שלוש הסוגיות האלה צריכות למצוא את עצמן מיושבות אחת עם השנייה ואם זה לא קורה, אתם רואים את החריקות האלה שהייתם עדים אליהן". הוא הוסיף: "תרגילים לא היו פה ולכן הנושא הזה מיצה את עצמו ברגע שנפתרה הבעיה והחומר נלקח. האירוע הזה, של הסרוויס הזה, של המסירה, כמו שזורקים איזה כתב תביעה מהמרפסת למישהו בהוצאה לפועל, על איך מוסרים חומר חקירה לסנגור - זה לא להיום".

נתניהו בישיבת ממשלה, השבוע. עוד לא הסדיר את שכר הטרחה עם שלושה מעורכי דינו
נתניהו בישיבת ממשלה, השבוע. עוד לא הסדיר את שכר הטרחה עם שלושה מעורכי דינוצילום: אמיל סלמן

בדבריו יצא תל צור להגנת נתניהו ואמר: "נבחרי הציבור מופלים לרעה כשהם מוצאים את עצמם בהליכים פליליים, בין אם זה חקירות, שימועים ומשפטים. אין להם את סל הזכויות הרגיל של אזרחים. הם נדרשים לאמות מידה לא אנושיות בהתנהגותם כחשודים או כנאשמים". עם זאת, הוא ציין כי "יכול להיות שאפשר להצדיק את זה מבחינה חברתית, (כך ש)מי שבחר בקריירה ציבורית מוותר על חוק העונשין, על החסד, חזקת החפות, על זכות השתיקה וזכות ההיוועצות".

כיצד שינויי החקיקה שיוזם נתניהו אמורים למנוע ממנו לעמוד לדין - האזינו לפודקאסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אתמול כי הסדיר את שכר הטרחה עם פרקליטיו, שאספו את חומר החקירה בעניינו לקראת תיאום מועד שימוע, אך מדובר רק בפרקליט אחד מבין ארבעה - עמית חדד. נתניהו לא הסדיר את שכר הטרחה שלו עם תל צור ועמיתיו, עורכי הדין טל שפירא ופיני רובין, שאם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, . חדד אמר היום בראיון בגלי צה"ל כי "היקף החומר הוא לא ענק, הוא אדיר, הוא בלתי נתפס. מעבר לזה, אני לא רוצה להתייחס לדברים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ