פרקליטו של אדלסון נגד נתניהו: "לא ייתכן שבגללו ישנו את כל המערכת המשפטית"

בכינוס חירום של עורכי דין נגד הרחבת פסקת ההתגברות אמר עו"ד דורי קלגסבלד: "לא יכול להיות שהכנסת לא תהיה כפופה לביקורת שיפוטית. כי אז הכנסת תוכל לחוקק שצריך להרוג את כולנו"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ואדלסון, ב-2016. היחסים התקררו
רויטל חובל

עורך הדין דורי קלגסבלד, המייצג בישראל את שלדון אדלסון, בעלי החינמון ישראל היום, תקף היום (שני) את יוזמות החקיקה של הקואליציה המתגבשת - ובראשה ראש הממשלה, בנימין נתניהו - להגביל את כוחו של בג"ץ. "לא יכול להיות שבגלל שלאדם אחד יש בעיה, ישנו פה את כל המערכת המשפטית", אמר קלגסבלד והוסיף, "לא יכול להיות שהכנסת לא תהיה כפופה לביקורת שיפוטית, כי אז הכנסת תוכל לחוקק שצריך להרוג את כולנו - ולא נוכל להגיש עתירה נגד זה".  

לפי דיווחים שונים, היחסים בין אדלסון - שהיה פטרונו ומיטיבו של נתניהו - התקררו בעקבות חשיפת תיק 2000, שממנו עלה כי נתניהו נשא ונתן עם מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, כדי להשיג לו ולמשפחתו סיקור אוהד יותר בכלי התקשורת תמורת הגבלת תפוצתו של ישראל היום או מכירתו בתשלום. בעדותם במשטרה הכחישו אדלסון ורעייתו מרים כל קשר למגעים בין נתניהו למוזס, ואמרו כי התאכזבו וכעסו כשנודע להם על המשא ומתן.

הכינוס של עורכי הדין, היוםצילום: מוטי מילרוד

קלגסבלד, שייצג בעבר גם את ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, אמר את הדברים בכינוס חירום של עורכי דין, שהתקיים היום במשרד גולדפרב זליגמן. תחת הכותרת "תצטרכו לעבור אותנו", יצאו עשרות עורכי דין נגד הרחבת פסקת ההתגברות שתאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוקים שפסל בג”ץ, וכן נגד הכוונה המסתמנת למנוע מבג"ץ ביקורת על החלטות הממשלה והכנסת.

עורך הדין אלי זהר אמר בפגישה: "בהתכנסות הזו יש קריאה חזקה מאד מול המציאות. הרעיון שאפשר להוציא אותנו להורג ולא יהיה לנו למי לערער - זה מסר יותר חזק מכל המלים המתייפייפות. אני חי בתחושה שנכנסתי לקרב על הבית. קרב חשוב לילדיי, לנכדיי וכל אחד מאיתנו. אל תצפו כרגע לתוכנית ערוכה ומסודרת, כי אנחנו מתכנסים כאן כדי לגבש אותה. אבל אנחנו מוכנים לצעד הקיצוני ביותר - להשבית את בתי המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ