אחד מרוצחי דרק רוט נעצר בחשד למעורבות בעסק שניצל אנשים במצוקה כלכלית

במשטרה חושדים שהחברות בהן היה מעורב ארבל אלוני עסקו במתן הלוואות תוך ביצוע עבירות של הלבנת הון ומיסוי בשווי מיליוני שקלים. ב-2015 השתחרר אלוני לאחר שריצה 21 שנות מאסר

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלוני בבית משפט השלום בראשון לציון, היום
יהושע (ג'וש) בריינר

ארבל אלוני, שהשתתף ברצח נהג המונית דרק רוט ב-1994 ושוחרר ב-2015, נעצר בחשד למעורבות ברשת של חברות שעסקו במתן הלוואות בריבית גבוהה - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. אלוני חשוד שהקים כמה חברות שעסקו במתן הלוואות חוץ בנקאיות יחד עם שמונה מעורבים נוספים, לעיתים תוך פניות יזומות אל אנשים שהיו בחובות. רוב הפונים לחברה, לדברי המשטרה, היו במצוקה כלכלית קשה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרו של אלוני בשבוע.

במשטרה חושדים שהחברות ביצעו עבירות של הלבנת הון ועבירות מיסוי בשווי של מיליוני שקלים תוך קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות מס, עבירות הלבנת הון ועבירות נוספות, ופעלו בעיקר בשנה וחצי האחרונות. לטענת המשטרה, תשעת העצורים חשודים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס "בצורה שיטתית מתוחכמת ולאורך זמן". אלוני, שהיה אחד ממנהלי החברה, שומר בחקירותיו על זכות השתיקה ואינו משתף פעולה עם המשטרה. 

אלוני ומשה בן איבגי בבית המשפט, ב-1994צילום: מוטי קמחי

חקירת הפרשה מתנהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית לצד רשות המסים והרשות להגנת הצרכן. במשטרה אף מזהים קשר בין הרשת שנעצרה לבין ארגון הפשיעה של עמיר מולנר, אולם בשלב זה מולנר עצמו אינו חשוד בפרשה.

עו"ד טליה גרידיש המייצגת את אלוני אמרה היום, "מדובר בחברה מסודרת. מבחינתו הוא לא חזר לעולם  הפשע, אלא מנהל חברה לגיטימית ומסודרת"‎.

ב-2015 השתחרר אלוני מכלא רימונים לאחר שריצה 21 שנות מאסר בגין רצח נהג המונית בהרצליה ובגין שוד מזוין שביצע בחופשה מהכלא. אלוני ושותפו לרצח משה בן איבגי היו בני 14 כשירו ברוט למוות בעת נסיעה במונית שבה נהג בהרצליה, ועד היום לא התברר מי משניהם לחץ בפועל על ההדק. שמותיהם של השניים הותרו לפרסום רק ב-2000 בשל היותם קטינים. השניים הורשעו ברצח ועל כל אחד מהם נגזרו 16 שנות מאסר. בעת חופשה מהכלא, שדדו השניים מכולת בהרצליה ובעקבות זאת נגזרו על אלוני עוד חמש שנות מאסר. שנה נוספת נגזרה עליו בגין הונאות בכרטיסי אשראי שביצע ב-2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ