ועדת ההיתרים נתנה לנתניהו ארכה של 30 ימים להשיב לשאלותיה על מימון הגנתו

בתחילת השבוע הודיעה הוועדה לנתניהו כי אם לא יעביר לה את המידע שביקשה בתוך שבוע, בקשתו לגייס מימון להגנתו המשפטית תידחה. ואולם, בשל העברת התיק לעו"ד עמית חדד, אישרה הוועדה את הארכה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במליאת הכנסת, השבוע
רויטל חובל
רויטל חובל

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדנה בבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לגייס מימון פרטי להגנתו המשפטית, נתנה לו ארכה של 30 ימים כדי להשיב לשאלותיה. הוועדה, בראשות השופט בדימוס שלום ברנר, פנתה ביום ראשון לפרקליטו של נתניהו נבות תל-צור, ונתנה לו שבוע להשיב לשאלותיה, או שתדחה סופית את בקשת ראש הממשלה. ואולם, תל-צור הודיע שהוא מעביר את הנושא לטיפול עורך הדין עמית חדד, וזה ביקש ארכה מהוועדה - שנענתה לבקשתו.

הוועדה מבקשת לקבל מנתניהו מידע על רכושו בארץ ובחו"ל, "מכל סוג ומין שהוא, ללא יוצא מן הכלל (מזומנים, אג"ח, נדל"ן וכיוצ"ב)", וכן מידע מפורט על טיב הקשר עם איל ההון ספנסר פרטרידג', היקף חובות שכר הטרחה לעורכי דינו, פירוט הכספים ששולמו עד כה ומדוע נדרשת עזרה של אנשים חיצוניים למימון הגנתו המשפטית.

בתחילת החודש הודיע תל-צור לוועדה כי נתניהו מוותר על בקשתו לגיוס כספים מבן דודו, נתן מיליקובסקי, על רקע פרשת מניות הפלדה, אך הודיע כי ייתכן שיוחלף בתורם אחר.

הוועדה דחתה פעמיים את בקשת נתניהו לגייס תרומות בסך שני מיליון דולר מבעלי הון למימון הגנתו המשפטית. בהחלטתה האחרונה אף קבעה שעל נתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי ללא היתר, כפי שחשף גידי וייץ ב"הארץ", וכן חליפות שקיבל מאיש העסקים ספנסר פרטרידג'. זמן קצר לאחר מכן עתר נתניהו נגד ההחלטה, ובדיון בבג"ץ לפני חודשיים הושגה פשרה בהמלצת השופטים שלפיה הוועדה תדון מחדש בבקשת נתניהו ותשמע את סנגוריו בטרם תקבל החלטה. לצד זאת, נקבע כי נתניהו יספק לוועדה כל פרטים שיתבקשו על ידה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ