המשטרה עצרה שני מתנחלים בחשד לפשעי שנאה נגד פלסטינים

מלבדם נעצר קטין מראש העין בחשד למעורבות בתקיפת השוטרים ליד יצהר. המשטרה צפויה לבקש את הארכת מעצרם של השלושה. באזור התרחשו לאחרונה תקריות דומות שבהן הושחת רכוש פלסטיני על רקע לאומני

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרי מג"ב בכניסה למאחז מעוז אסתר
יותם ברגר

המשטרה עצרה אמש (ראשון) והבוקר שני מתנחלים מאזור יצהר וקטין מראש העין בחשד לעבירות אלימות. הקטין נעצר בחשד למעורבות בתקרית בשבת, שבה תקפו עשרות פעילי ימין כוח משטרה ליד יצהר. הוא נחקר, והמשטרה צפויה לבקש את הארכת מעצרו. המתנחלים נעצרו ונחקרו בחשד למעורבות בפשעי שנאה נגד פלסטינים, מהסוג המכונה "תג מחיר", ולאירועים נוספים. אחד מהם נעצר ביצהר, והאחר בירושלים. 

לדברי המשטרה, בתקרית בשבת יידו הפעילים אבנים וחפצים לעבר שוטרים בניידת וניקבו צמיגים של מכוניות משטרה מאוישות. איש לא נעצר בעת האירוע. דוברות משטרת מחוז ש"י הוסיפה כי השוטרים הוזעקו למאחז בשם "כיפה סרוגה", בעקבות עימות בין פלסטינים למתנחלים. ביצהר טענו לאחר מכן כי האירוע החל מפרובוקציה של המשטרה וכי מתנחל אחד נפצע בו. כמה ימים לפני כן תועדו ליד יצהר מתנחלים שיידו אבנים על פלסטינים, בעוד חיילי צה"ל עומדים מנגד.

באזור יצהר התרחשו לאחרונה כמה תקריות "תג מחיר" - בתחילת החודש הושחתו שמונה מכוניות וארבע משאיות, וכתובות בעברית רוססו על מבנה בעיירה הפלסטינית חווארה שבצפון-מרכז הגדה המערבית, באזור יצהר. בין השאר רוססו הכתובות "שלטון הקלוקל מתי תלחם באויב" ומגיני דוד, וצמיגי המכוניות נחתכו. מגן דוד רוסס גם על קבר בבית עלמין במקום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ