סגן מפקד כלא רמון מואשם במעשים מגונים בפקודה שלו לאחר שסייע לה כספית

לפי כתב האישום, נביל עראידה העביר כסף לחיילת בודדה ששירתה תחתיו והציע לה סיוע קבוע בתמורה לכך ש"יבוא לישון אצלה". עוד הואשם כי הושיב סוהרת על ברכיו ופנה אליה בהערות מיניות בוטות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניידת שב"ס מחוץ לבית הסוהר רמון, בינואר

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום נגד סגן מפקד כלא רמון על ביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית בשתי סוהרות שהיו תחת פיקודו. על פי כתב האישום, שהוגש לפני כשבועיים לבית משפט השלום בבאר שבע, הקצין, סגן גונדר נביל עראידה, הציע כמה פעמים לסוהרות הצעות בעלות אופי מיני, ואף ביצע בהן מעשים מגונים. עראידה עדיין משרת בשב"ס אולם אינו בתפקיד.

לפי האישום, בזמן ששירת בכלא קציעות בשנת 2014, ישב עראידה עם אחת הסוהרות במשרד, משך אותה והושיב אותה על ברכיו, וזאת לפי הפרקליטות "לצורך גירוי או סיפוק מיני". בעקבות המעשה, הסוהרת עזבה את המקום וסוהרים שהיו בסמוך לו העירו לו על מעשיו.

הכניסה לבית הסוהר קציעות, ב-2014. עראידה מואשם שתקף מינית את אחת החיילות במקוםצילום: אליהו הרשקוביץ

המעשים המרכזיים המתוארים בכתב האישום התרחשו כאשר אותה סוהרת החלה לשמש כמזכירתו של עראידה. לפי האישום, במהלך 2018 הוא פנה אליה בהערות מיניות בוטות. בין היתר, עראידה אמר לסוהרת "תוציאי את הבעל והילד מהבית ותזמיני אותי לכוסית", "לא נמאס לך לעשות סקס כל הלילה" ו"את יכולה לשים מכנס קצר, את לא צריכה להתבייש, אפשר גם ביקיני". בכל המקרים ביקשה ממנו הסוהרת להפסיק להתבטא כך בפניה ולדבר עמה בענייני עבודה בלבד.

המקרה השני המתואר בכתב האישום נוגע לחיילת בודדה ששירתה בשב"ס כסוהרת ב-2013 תחת פיקודו של עראידה. על פי כתב האישום, עראידה העביר לסוהרת 1,500 שקלים במזומן בעקבות מצוקה כספית שאליה נקלעה. כמה ימים אחר כך, במהלך שיחה במשרדו, הוא הציע לה לסייע בתשלום שכר דירתה באופן קבוע בתמורה לכך שהוא יבוא לישון אצלה, תוך שהוא אומר לה כי הוא מעוניין שיהיה ביניהם קשר. כמה ימים לאחר מכן, אחרי שהגיע לבקר בביתה עם רס"ר היחידה בטענה כי מדובר בנוהל של שב"ס, הוא חזר למקום לבדו. הוא חיבק את החיילת בניגוד לרצונה, הצמיד את פניו לצווארה ואמר לה "איזה ריח טוב יש לך, התגעגעתי", ולא הרפה את אחיזתו עד שהצליחה להשתחרר ממנו.

באוגוסט האחרון הורחק עראידה ממתקני שירות בתי הסוהר לעשרה ימים. הוא הכחיש את המיוחס לו. חקירתו החלה לאחר שמידע בנוגע להטרדות המיניות התקבלו בשב"ס, שפנה ליחידה הארצית לחקירות סוהרים בלהב 433. נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, אמרה אז כי היא לא תגלה "סובלנות להתנהגות לא ראויה של סגל שב"ס. משימת המפקדים היא להגן על אנשי הסגל".

משב"ס נמסר: "החקירה בעניין הקצין החלה ביוזמת שב"ס ובעקבות אינדיקציה שהגיעה לידינו והועברה מיידית לחקירת יאח"ס (היחידה הארצית לחקירה סוהרים - י"ב), וכי הקצין הושעה מתפקידו. שב"ס יגלה אפס סובלנות כנגד סוגיית ההטרדות המיניות ויפעל על פי ערכיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ