התביעה של אפי נוה נגד שטייף תעוכב בשל החקירה שמתנהלת נגדו

הדיון בתביעתו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר נדחה לחודש נובמבר, בטענה שיש לבצע "פעולות חקירה נוספות". השופט אורן שוורץ קבע כי "המשך ניהול תקין וסדיר של ההליך האזרחי עלול לגרום לפגיעה בחקירה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב, בינואר
אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב, בינוארצילום: ראובן קסטרו

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל היום (שלישי) את בקשת הפרקליטות לעכב את הדיון בתביעה שהגיש יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה נגד העיתונאית הדס שטייף. השופט אורן שוורץ החליט בשלב זה לעכב את הדיון בתביעה בחמישה חודשים, עד לחודש נובמבר.

שוורץ ציין בהחלטתו כי בשבוע שעבר הפרקליטות הגישה לעיונו מסמך סודי שממנו עולה כי "ישנן פעולות חקירה נוספות שטרם בוצעו", ושהחקירה עודנה נמשכת. "התרשמתי שלנוכח פעולות חקירה עתידיות, עלול המשך ניהול תקין וסדיר של ההליך האזרחי לגרום לפגיעה בחקירה ולהביא לשיבושה", כתב שוורץ. השופט קבע דיון בתיק לחודש דצמבר וקבע כי עד אז יגישו הנתבעים, שטייף, עיתונאים נוספים בתחנה שנתבעו וגלי צה"ל, כתב הגנה.

הדס שטייף, בפברואר
הדס שטייף, בפברוארצילום: אוליביה פיטוסי

בחודש שעבר התקיים דיון ראשון בתביעה שהגיש נוה בגין פרסום של תכנים שנלקחו לכאורה שלא כדין מתוך מכשיר הטלפון הנייד שלו. בתביעה שהוגשה בפברואר על ידי עורכי הדין בעז בן צור וגיא רוה, נטען כי הפרסום גרם לנוה נזקים בסך שבעה מיליון שקלים. נציגת הפרקליטות אמרה בדיון כי "המשטרה גבתה עדות משטייף, ועדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין מעמדה". הכוונה היא לחסינות של שטייף מפני הליכים משפטיים נגדה. הפרקליטה, סימה אזולאי, אמרה עוד כי שטייף ושאר עיתונאי גל"צ העבירו למשטרה את כל החומרים שהיו ברשותם, ולא נשאר עותק בידם. כשסנגורו של נוה טען כי שטייף עדיין ממשיכה להחזיק בחומרים ומאיימת לפרסם אותם, השיבה שטייף כי "מדובר בשקר".

לדיון הגיעו אנשי גלי צה"ל ללא ייצוג משפטי. הפרקליטות הבהירה אז כי היא לא מייצגת אותם, על אף שמדובר בעובדי מדינה. "קיימת מניעות בשלב זה לבחון את ייצוגם על ידי פרקליטות המדינה", הוסיפה אזולאי, כשכוונתה להליך הפלילי. היא אמרה גם כי תלונתו של נוה על גניבה ופריצה למכשירי הטלפון שלו מטופלת במסגרת חקירת הפרשה. באשר להתפתחות החקירה, ציינה: "אין לי כרגע יכולת להגיד הערכת זמנים. מטבע הדברים, גם גורמי החקירה רוצים שזה יסתיים".

נוה חשוד בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. הוא חשוד כי פעל למינוי שופטת השלום אתי כרייף שעמה ניהל קשר מיני. בנוסף, המשטרה חושדת כי הוא ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ