תושב הצפון הורשע ברצח אחותו ובשריפת גופתה: "אכזריות מיוחדת"

שופטי המחוזי קבעו כי חוסיין רחאל מבית זרזיר רצח את אחותו רנין "תוך התעללות" והרשיעו אותו בכל סעיפי האישום. בהכרעת הדין כתבו כי רחאל רצח את אחותו עקב "חוסר שביעות רצון" מאורח חייה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוסיין רחאל, הנאשם ברצח אחותו, הבוקר בבית המשפט המחוזי בנצרת. רחאל מכסה את פניו בחולצתו ולצדו נראים אנשי שירות בתי הסוהר
רחאל בבית המשפט המחוזי בנצרת בעת הגשת כתב אישום נגדו, בפברואר 2016צילום: גיל אליהו

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (שני) את חוסיין רחאל מבית זרזיר ברצח אחותו רנין לאחר חטיפתה, ובשריפת גופתה בינואר 2016. השופטים - סגנית הנשיא אסתר הלמן, יפעת שטרית וסאאב דבור - הרשיעו את רחאל בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום.

רנין רחאל
רנין רחאל

השופטים ציינו כי הרצח נעשה "באכזריות מיוחדת" וכתבו כי "מעשי הרצח, העבירות הנלוות והברוטליות שנקט הנאשם בעת הרצח מחייבים את המסקנה כי הרצח נעשה תוך התעללות במנוחה". לדבריהם, רחאל "לא שעה לתחנוני המנוחה והכה אותה באמצעות פטיש עד שניפץ את גולגולתה, שפך עליה חומר דליק והציתה. כל אלה מבטאים את הסבל שגרם למנוחה". עוד כתבו כי הרצח נעשה עקב "חוסר שביעות רצונו" של רחאל מאורח חייה של אחותו. 

הפניה רצח נשים

מכתב האישום, שהגישו עורכי הדין ויאאם קבלאוי ויעל שוחט מפרקליטות מחוז הצפון, עלה כי רחאל החליט לרצוח את אחותו, בת 19 במותה, בין השאר בשל החלטתה לעזוב את הבית כמה חודשים לפני כן. הוא הגיע סמוך לכפר משהד שבו שהתה, חטף אותה, הוביל אותה לחורשה מבודדת ליד הקיבוץ חנתון - ושם עשה את המיוחס לו ונמלט מהמקום. 

לרצח קדמה תקרית שבמהלכה איים רחאל על אחותו: באוגוסט 2015 היתה רנין באזור מרכז רסקו שבנצרת עילית. אחיה הגיע למקום במכונית עם אמו ועם אחות נוספת, וכשהבחין בה קרא לה, אך היא ברחה כי חששה ממנו. לאחר זמן קצר הגיע אליה, איים שיירה בה, שלף אקדח או כלי דומה לו ודרך אותו. בתגובה המשיכה האחות לרוץ, ורחאל דרס אותה ופצע אותה ברגלה. בעקבות זאת הוצא צו הגנה לאחות, ורחאל נקרא לחקירה. 

אחת מעדות התביעה העידה על חששה של רנין מאחיה: לדבריה, האחות סיפרה על האלימות שספגה מקרובי משפחתה - דודיה ואחיה - ואף התריעה כי הם, ובפרט אחיה, עומדים לרצוח אותה. עוד אמרה כי כשהתגוררה בטבריה הגיעו אליה רחאל וחברתו, והיא ביקשה ממנו להתפייס עם אחותו בעקבות הדריסה. באותו מעמד ענה לה כי אם יתפוס את אחותו "אוי ואבוי מה יקרה לה" וכי ירצח אותה.  

בפרוטוקול המשפט נכתב כי ביום הרצח התקשרה רנין רחאל למוקד 100, לאחר שהמשטרה כבר ידעה על האיומים כלפיה, ומסרה כי אחיה וחברו מאיימים עליה ועל חברתה. בעקבות זאת הגיע שוטר לדירתה בנצרת עילית, אך מעדותו עלה כי היא ביקשה ממנו עזרה בהוצאת חפציה מדירה אחרת, שממנה פינתה אותה בעלת הבית, ולכן לא הסיע אותה לתחנה. השופטים מצאו את עדותו מהימנה והוסיפו: "התרשמנו כי הוא תיעד את הדברים כהווייתם". 

עורכי הדין שמואל בראזני ושאדי סרוג'י, המייצגים את רחאל, מסרו כי הם לומדים את הכרעת הדין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ