בן 42 ממבוא חורון נידון ל-20 שנות מאסר בגין תקיפה מינית של שלושה אחים

שלומי כהן הורשע בביצוע עבירות מין בשלושה אחים ואחיות. במקרה של שני אחים אחרים חלה התיישנות ואח נוסף התאבד. בית המשפט קבע שכהן ישלם לאחים פיצויים בסך 250 אלף שקל

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) 20 שנות מאסר על שלומי כהן, בן 42 מההתנחלות מבוא חורון, שהורשע בשורה של עבירות מין נגד שלושה ילדים בני אותה משפחה. כהן הורשע בביצוע מעשי סדום, מעשים מגונים, ניסיונות אינוס ועבירות מין נוספות באחים, אותם הכיר כשהתגוררו בגוש קטיף, בין 1996 ל-2009. במקרה של שני אחים נוספים חלה התיישנות. בכתב האישום המקורי, שהוגש ב-2015, הופיע אח נוסף שבו כהן ביצע לכאורה עבירות מין, אך הוא התאבד מאוחר יותר בעת שירותו בצבא, והעבירות נגדו הוסרו מכתב האישום.

בנוסף לעונש המאסר, בית המשפט קבע כי כהן ישלם פיצויים בסך 250 אלף שקל שיחולקו בין שלושת האחים ושנתיים מאסר על תנאי. כהן החל לתקוף מינית את הילדים, שני בנים ושלוש בנות, בעת שגר סמוך אליהם בגוש קטיף. הוא סייע להם כלכלית, אירח אותם בביתו, עזר להם בשיעורי הבית, לימד אותם לנגן על כלי נגינה שונים, לקח אותם לים, ואירח אותם בביתו בחופשות. לאחר ההתנתקות המשיך לתקוף אותם מינית בביתם החדש וסמוך לביתו בשפלה. שנים מאוחר יותר הם קראו על כך שכהן הואשם בביצוע עבירות מין בקטין אחר. בעקבות פרסום הכתבה הם פנו למשטרת אשקלון והגישו נגד כהן תלונה. בהמשך הורשע באותה פרשה, ונידון ל-44 חודשי מאסר בפועל.

בהכרעת הדין קבע הרכב השופטים כי "הפעולות שעשה הנאשם בנפגעים קטנים, ההסללה וההרגלה, שהגיעו כמעט לכלל שעבוד, הביאו את הנפגעים למצב בו גם לאחר גיל 14 לא היו מסוגלים להסכים או לא להסכים למעשים מיניים, בוודאי שלא הסכמה 'חופשית'. זאת מכיוון שהנאשם שלל מהם עוד בטרם הבשילו והשלימו את גיל ההתבגרות את האפשרות המוחשית לפתח חירות מינית של ממש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ