תושב לוד יואשם ברצח אחותו: "חנק אותה בידיו ואז קבר את גופתה"

הפרקליטות מתכוונת להגיש כתב אישום בגין רצח נגד מוחמד אלעמורי, השוהה במעצר כבר יותר מחודש. הרצח פוענח לאחר שבאחת החקירות הפליל אחד האחים את אחיו הגדול בנוכחות אמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה הודיעה כי פענחה את רצח נג'לאא אלעמורי, תושבת לוד בת 19, שגופתה אותרה באפריל סמוך לתל חדיד, באזור יער בן שמן. הפרקליטות מתכוונת להגיש כתב אישום בגין רצח נגד אחיה, מוחמד אלעמורי, בן 30, השוהה במעצר כבר יותר מחודש. במשטרה ממשיכים לחקור את מידת מעורבותם של בני המשפחה נוספים.

נג'לאא אלעמורי
נג'לאא אלעמורי

על פי פרטי החקירה, ב-11 באפריל הגיע אחיה של אלעמורי לבית אמו, שם שהתה עם אחיה הקטן, שהיה עד לרצח. לפי החשד, האח נכנס לחדר בו שהתה וחנק אותה בידיו עד שמתה. לאחר מכן לקח החשוד את גופתה לרכבו, הסיע אותה לשטח פתוח והשאיר אותה שם. במשטרה חושדים כי יום לאחר מכן נטל מעדר ונסע למקום בו הניח את הגופה, והעביר אותה לבור בשטח הסמוך לתל חדיד, שם טמן אותה. מפרטי החקירה עולה עוד שאלעמורי עוררה כעס רב בקרב בני משפחתה בשל אורח חייה ובשל נטייתה לבלות ימים ארוכים מחוץ לביתה.

מיד לאחר מציאת הגופה עצרו שוטרים ממרחב שפלה חמישה מבני משפחתה - שני אחיה, אחותה, גיסתה ואמה. הפרשה פוענחה לאחר שורת חקירות שערכה המשטרה, בהן עומתו שני האחים עם אמם. באחת החקירות הפליל אחד האחים, קטין, את אחיו הגדול בנוכחות אמו.

בשלבים הראשונים של החקירה, עם קבלת הידיעה הראשונית על הרצח, חוקרי המשטרה גרמו לבני המשפחה להבין שהם מטפלים בתיק כתיק היעדרות, מחשש לשיבוש חקירה. אך בפועל, התיק הוגדר כבר מתחילתו כתיק רצח בלי גופה בשל עברה של אלעמורי ושל אחיה.

במסגרת החקירה איכנו החוקרים את הטלפון הנייד של החשוד בזמן ובמקום בו לכאורה הוטמנה הגופה. בזמן החקירה טען האח שהיה במקום עם חבריו. במשטרה עקבו אחר בני המשפחה עוד טרם מציאת הגופה, ועצרו אותם במקביל מיד עם מציאתה. "תרגילי המשטרה גרמו לשבירת קשר השתיקה של משפחה שלמה שעמדה מאחורי רוצח", אמר גורם הבקיא בחקירה.

עם התקדמות החקירה ולאחר שמעצרם הוארך מעת לעת, שוחררו בהדרגה ארבעה מהעצורים, פרט לאחיה, אשר עצור במסגרת החקירה כבר למעלה מחודש. לשם הארכת מעצרו נדרשה חוות דעת מיוחדת מהיועץ המשפטי לממשלה שאישר לבית המשפט להמשיך ולעצור אותו עד לתום החקירה. החשוד הורשע בעבר בניסיון כליאתה של אלעמורי. קרובי המשפחה האחרים חשודים עדיין בשיבוש חקירה וסיוע לביצוע פשע.

שנים האחרונות סבלה אלעמורי מאלימות ומאיומים מבני משפחתה. בספטמבר האחרון הודיעה שאין בכוונתה לחזור לביתה לאחר שנעדרה ממנו במשך חודש. באוקטובר היא אמרה לחוקרי המשטרה שכל משפחתה רוצה לפגוע בה – אך לא ידעה להצביע על דמויות ספציפיות במשפחה שמהן חששה במיוחד. השוטרים הציעו לה להיכנס למקלט לנשים מאוימות, והיא סירבה.

מלבד אלעמורי, שש נשים ישראליות נרצחו מתחילת השנה, שתיים מהן מלוד: ויויאן קמינסקי, בת 65, שמתה לאחר שבנה תקף אותה, ודיאנה אבו קטיפאן. מלבדן נרצחו סוזן ותד מבאקה אל גרבייה, סואר קבלאוי מאום אל פחם, לילי פרג מסידני ואחותה פרחיה סרוסי מרחובות.

סמאח סליימה, יו"ר ארגון נעם – נשים ערביות במרכז, אמרה היום: "אני מקווה שעם הגשת כתב האישום, המקרה של נג'לאא ייכנס לסטטיסטיקה של פשעים מגדריים נגד נשים בהם הרוצחים מורשעים ומשלמים מחיר כבד על מעשיהם. וזה מוכיח שערנות של שכנים ומתנדבים, יחד עם לחץ תקשורתי, מאיצים במשטרה לעשות את העבודה שלה. חשוב לציין שלכל רוצח יש שותפים, וגם איתם צריכים למצות את הדין כדי למנוע את הרצח הבא. אם עשרות מקרי הרצח של נשים ערביות יסתיימו בהרשעה ועונש חמור, המלכה שלנו כפמיניסטיות ואקטיביסטיות נגד האלימות תהפוך להרבה יותר יעילה ומוצלחת. ליבי עם בני המשפחות השכולות בלוד וברמלה שעדיין לא יודעים מי רצח את בנותיהם, ומתמודדים עם האובדן והעוול עד עצם היום הזה".

ח"כ עאידה תומא סלימאן (חד"ש) אמרה היום, "הקלות בה אנשים מחליטים לגזול את חייהם של אחרים מחרידה, ויש לפעול על מנת להרתיע רוצחים בפוטנציה. המשטרה עשתה את המובן מאליו – את המוטל עליה. עם זאת, עשרות תיקי רצח של נשים בחברה הערבית טרם פוענחו, והגיעה העת לגייס ולנצל את כל היכולות הטכנולוגיות של המשטרה לטובת פענוח תיקי רצח בחברה הערבית, וכדי להעניש את העבריינים והרוצחים שעדיין מתהלכים חופשי בינינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ