כתב אישום הוגש נגד תושב חולון בגין רצח שכנתו בת ה-81

לפי האישום, ויליאם ריצ'רד ניסן סייע לשכנתו, דינה אשכנזי, להעלות את עגלת הקניות במדרגות, וכשנכנסה לביתה נכנס אחריה ודקר אותה למוות. בעבר נמצא לא כשיר לעמוד לדין

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בחולון, בחודש שעבר
בר פלג
בר פלג

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ויליאם ריצ'רד ניסן, תושב חולון, בגין רצח שכנתו, דינה אשכנזי. הנאשם הכחיש בתוקף כי רצח את אשכנזי, אך בידי המשטרה נמצאים בגדיו ונעליו המגואלים בדמה של אשכנזי. בעבר נמצא ניסן לא כשיר לעמוד לדין כמה פעמים. חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי קבעה כי ניתן לפתוח בהליך משפטי במקרה זה, ובהמשך יישלח ניסן לבדיקה מעמיקה.  

בבקשת המעצר של ניסן נכתב: "מדובר במעשה רצח בכוונה תחילה ובדם קר, תוך שימוש בסכין אשר ננעץ מספר פעמים ובאכזריות רבה בגוף המנוחה. זירת העבירה ותמונות המנוחה כשהסכין נעוצה לאורך צווארה המשוסף, עומדים כעדות אילמת ונכוחה למעשיו הכעורים והמזעזעים של המשיב, אותם ביצע המשיב בקור רוח מצמרר תוך שיסוף גרונה של המנוחה, אשה מבוגרת בת 81".

הדירה שבה אירע הרצח בחולון, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

לפי כתב האישום, בכמה מקרים קודם לרצח הזעיקו דיירי הבניין שבו התגוררו השניים את המשטרה בשל הטרדות מצד ניסן. אשכנזי עצמה התלוננה עך כך שהוא נוקש בדלת דירתה ועל דברים שאמר לה בנוגע לתוכנית ההתחדשות של הבניין. 

ב-17 במאי, כאשר אשכנזי שבה מקניות, לקח ניסן סכין וירד מדירתו שבקומה השנייה לקומת הכניסה. הוא העלה את עגלת הקניות של שכנתו במדרגות, וכשנכנסה לביתה נכנס אחריה. אז דקר אותה שש פעמים ושיסף את צווארה. לאחר מכן חזר לביתו, התרחץ והחליף את בגדיו ונעליו. 

המשטרה אספה תיעוד ממצלמות אבטחה בבניין, שבו נראה ניסן עולה לדירתו כשידו מגואלת בדם. בנוסף נמצאו בדירתו ובפח האשפה בבניין כתבי יד שבהם התייחס למעשי רצח - "קודם תרצח את יהודה (בעלה של אשכנזי)... תתחיל לרצוח אנשים... תתחיל עם דינה...". הנאשם אף הקליט הודעות קוליות שבהן התייחס לרצח אחד משכניו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ