נתניהו ביקש ממנדלבליט לדחות שוב את השימוע שלו בגלל הבחירות

במשרד המשפטים צפויים להתנגד לבקשה, בטענה שמועד הבחירות אינו רלוונטי. השימוע כבר נדחה בשלושה חודשים ל-3-2 באוקטובר, כיוון שסנגוריו של נתניהו לא קיבלו תשלום ונמנעו מלאסוף את חומרי החקירה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בכנסת, בשבוע שעבר
רויטל חובל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לדחות את השימוע שלו, בשל הקדמת הבחירות ל-17 בספטמבר. כפי שדיווח "הארץ", במשרד המשפטים צפויים להתנגד לבקשה בטענה שלבחירות אין כל נגיעה להליך השימוע, שעורכי הדין מנהלים בהיעדרו של החשוד עצמו. לכל היותר, צפוי מנדלבליט להסכים לדחייה קצרה בת שבוע-שבועיים.

השימוע, שאמור היה להתקיים עד 10 ביולי, כבר נדחה ל-3-2 באוקטובר. זאת כיוון שסנגוריו של נתניהו, שלא קיבלו תשלום על שירותיהם, נמנעו מלאסוף את חומרי החקירה. בחודש שעבר, לאחר שראש הממשלה הגיע לסיכום עם אחד הסנגורים, עורך הדין עמית חדד, אסף חדד את החומרים. עורך הדין ביקש לדחות את השימוע בשנה, בטענה שהיקף החומרים "בלתי נתפס" ושלא ניתן לו די זמן להיערך. מנדלבליט הבהיר שדחייה כזו "תפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי", אבל הסכים לדחות את השימוע בשלושה חודשים.

בפברואר השנה הודיע מנדלבליט על כוונתו להעמיד את נתניהו לדין בכפוף לשימוע על קבלת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ועל מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 (פרשת טובות ההנאה מארנון מילצ'ן) ו-2000 (המשא ומתן עם נוני מוזס בעניין הטיית הסיקור ב"ידיעות אחרונות"). מסירת חומרי החקירה לסנגורי החשודים עוכבה עד ל-10 באפריל, למחרת הבחירות הקודמות. זאת לבקשת נתניהו, שחשש כי הם ידלפו וישמשו את יריביו הפוליטיים.

לבקשת החשודים האחרים בתיקי ראש הממשלה - מוזס, שאול אלוביץ' ורעייתו איריס - נדחו גם השימועים שלהם ל-15 באוגוסט. פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, שבפניה ייערכו השימועים, כתבה להם: "במידה ולא יתואם מועד כאמור, נראה בכך ויתור על זכות השימוע. במקרה כזה ניאלץ להכריע מבלי לשמוע את עמדתכם". הודעה דומה לא נכללה בתשובת היועץ לנתניהו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ