היועמ"ש סירב לבקשת נתניהו לדחייה נוספת במועד השימוע

במשרד היועמ"ש קבעו כי פיזור הכנסת ובחירות חדשות אינם מהווים הצדקה לדחיית השימוע, והדגישו את החשיבות שב"ניתוק בין המסלולים המשפטי והפוליטי" בענייני ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן בירושלים, השבוע

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה היום (חמישי) את בקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את השימוע שלו לפני הגשת כתב אישום בגלל הבחירות. "פיזור הכנסת וקיומן של בחירות חדשות אינם יכולים כשלעצמם להוות שיקול המצדיק את עיכוב המועד לקיומו של שימוע בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה", כתב עוזר בכיר ליועמ"ש, גיל לימון.

לימון הדגיש את החשיבות שב"ניתוק בין המסלולים המשפטי והפוליטי" בענייני ראש הממשלה, וכתב כי "לא נמצא כי יש מקום לשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע". הוא הוסיף כי מועד השימוע נקבע תוך התחשבות בכך שראש הממשלה יהיה עסוק במלאכת הרכבת הממשלה והעומסים הכרוכים בעבודתו. "אנו סבורים כי פרק הזמן שניתן למרשך (נתניהו, ר"ח) להיערך לשימוע מיום ההודעה על החלטת היועמ"ש ועד המועד שנקבע בסופו של יום, כחצי שנה מהמועד בו חומרי החקירה הועמדו לרשותכם, הוא פרק זמן מספק המאפשר להיערך לשימוע בצורה ראויה", נכתב.

נתניהו בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

עורך דינו של נתניהו, עמית חדד, נדרש להודיע עד 10 ביוני, יום שני הבא, אם בכוונת ראש הממשלה להופיע לשימוע במועד שנקבע בתחילת אוקטובר. אחרת, כתב לימון, "יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על בסיס חומר הראיות הקיים בפניו". לימון הדגיש כי שימוע אין משמעותו "התדיינות פרטנית בקשר לנבכי התיק", אלא התמקדות בסוגיות העקרוניות. באשר לטענתו של חדד כי חסרים חומרי חקירה, הוא ביקש להפנות בקשה מפורטת אודות חומר החקירה החסר.

חדד פנה אתמול וביקש לדחות את השימוע "לפרק זמן סביר לאחר מועד הבחירות הקבוע ל- 17 בספטמבר". לטענתו, ראש הממשלה לא יהיה פנוי להיערך לשימוע בזמן שהוא מוביל את קמפיין הליכוד וגם לא כשיידרש לעמול על הרכבת הקואליציה לאחר הבחירות.

השימוע, שאמור היה להתקיים עד 10 ביולי, נדחה ל-3-2 באוקטובר. זאת כיוון שסנגוריו של נתניהו, שלא קיבלו תשלום על שירותיהם, נמנעו מלאסוף את חומרי החקירה. בחודש שעבר, לאחר שראש הממשלה הגיע לסיכום עם אחד הסנגורים, עורך הדין עמית חדד, אסף חדד את החומרים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ