על אף האבטחה הכבדה: נאשם בתיק 512 חשוד שהעביר לאברג'יל סמים באולם ביהמ"ש

אברג'יל העביר את החומר החשוד כסם לנאשם שלישי שבלע אותו. החומר נתפס בידי אנשי שב"ס כעבור כמה ימים. מעצרו של ישראל אוזיפה שבעבר הוגדר כ"ראש הלשכה" של אברג'יל הוארך עד יום ראשון

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אברג'יל בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בינואר
בר פלג
בר פלג

ישראל אוזיפה, אחד הנאשמים בפרשה 512 הנחשב מקורב לראש ארגון הפשיעה יצחק אברג'יל, נעצר אתמול (רביעי) לאחר שנצפה מעביר סם החשוד כקוקאין לנאשמים אחרים במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. אוזיפה חשוד בכך שהעביר ביום ראשון השבוע סמים לאברג'יל, שהעביר אותם לעצור אחר, המואשם גם הוא בפרשה. החומר החשוד כסם התגלה בצואתו של הנאשם השלישי בידי אנשי יחידת דרור של שב"ס.

החשד להעברת הסמים נבדק לאחר שהתובע בתיק, ניסים מירום, דיווח לשב"ס כי ראה את אוזיפה מעביר את החומר החשוד לאברג'יל, שהעבירו מיד לנאשם אחר בתיק שבלע אותו במהלך הפסקה בדיון. הנאשם שבלע את הסמים היה תחת מעקב שב"ס בימים האחרונים, ולאחר שנתפס החומר החשוד כסם אוזיפה נעצר. הבוקר, בדיון בהארכת מעצרו של אוזיפה, הציג התובע המשטרתי תיעוד וידאו של התקרית. אוזיפה הכחיש את ההאשמות, ומעצרו הוארך עד ליום ראשון. החומר שנתפס נמצא בבדיקה אצל המשטרה ובהמשך ייקבע האם מדובר בסם ומאיזה סוג.

אוזיפה (מימין) בבית המשפט העליון ב-2010צילום: תומר אפלבאום

דיוני הצדדים במסגרת הפרשה נערכים באולם שהוכשר לכך, בשל מספרם הרב של הנאשמים, שחלקם שוהים במעצר. בזמן הדיונים יושבים העצורים על ספסלים מאחורי קיר זכוכית גדול, ובאולם ישנם גם אמצעים טכנולוגיים גלויים וסמויים. על פי החשד, אוזיפה העביר את הסמים לעצורים האחרים דרך אחד החורים שבזכוכית.

עד למעצרו היה אוזיפה תחת מעקב וענד אזיק אלקטרוני. הוא סיים למסור את עדותו במסגרת הדיונים בתיק לפני כחודשיים. בפרקליטות הגדירו אותו כ'ראש הלשכה' של אברג'יל, בתקופה שבה הוא ואנשי הארגון תכננו לכאורה להתנקש בזאב רוזנשטיין. במסגרת התיק הוא הואשם בכך שהיה מנהל בזרוע האירופית של הארגון והכווין את הפעילות הכלכלית והפלילית של הארגון בסחר סמים.

עו"ד אייל שמחוני, שמייצג את אוזיפה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר היום: "החשוד מסר גרסה ומכחיש את החשדות וטוען כי לא היתה לא כל כוונה להעביר סמים. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם".

עו"ד שמשון וייס, המייצג את אברג'יל מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר: "מרשי מכחיש מכל וכל מעורבות בעבירה פלילית כלשהי שבוצעה במהלך דיון בבית המשפט, מדובר במשפט מורכב ובהחלט ייתכן שהועבר פתק תמים לאחד הנאשמים כחלק מניהול הגנתם ועל מנת שלא להפריע למהלך המשפט".

משב"ס נמסר: "לוחמי יחידת נחשון תפסו סם שהועבר לעצור והצליחו למנוע החדרתו לבית הכלא. באולם בית המשפט בו מתנהלים הדיונים בפרשיית 512 נוכחים בכל דיון עשרות אזרחים, עו"ד, נאשמים ואנשי תביעה. לוחמי נחשון הפועלים במציאות מורכבת זו פועלים למנוע כל הפרעה למהלך התקין של הדיונים מצד האסירים והם מסכלים  ניסיונות תקיפה, החדרות סמים, בריחה וכל תרחיש קיצוני אחר הן באמצעות אמצעים טכנולוגיים והן בסיוע משמר בתי המשפט, אנשי התביעה ונוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ