פרקליטו של נתניהו: רה"מ יגיע לשימוע באוקטובר, אבל היה נכון לדחות אותו

עמית חדד מסר: "רק אני מייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן". בשבוע שעבר סירב מנדלבליט לדחות פעם נוספת את תאריך הדיון, שנקבע לתחילת אוקטובר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, בשבוע שעבר
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הערב (שני) כי בכוונתו להתייצב לשימוע בתיקיו במועד המתוכנן, בתחילת אוקטובר. עם זאת טען פרקליטו של נתניהו, עורך הדין עמית חדד, כי נכון היה לדחות את ההליך. לעת עתה ירדה מהפרק האפשרות שראש הממשלה יעתור לבג"ץ נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שדחה את בקשתו לקיים את ההליך במועד מאוחר יותר. 

"אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד", אמר חדד, שטען כי בחומר הראיות שנמסר לו חסרים עשרות מסמכים. "בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו", הוסיף. "זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועץ ואמרנו לו: אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו".

היועמ"ש מנדלבליט (מימין, עם פרקליט המדינה ניצן), בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

נתניהו טען כי לא יוכל להתכונן כיאות לשימוע בשל הבחירות, שהוקדמו ביוזמתו לאחר שלא הצליח להרכיב ממשלה. את החלטת היועץ כינה "ההגדרה לאי-צדק". לדברי נתניהו, "לא ייתכן שריצת אמוק לא ברורה גוברת על הצורך להגיע לחקר האמת". קודם לכן כתב עוזרו הבכיר של היועמ"ש, גיל לימון, כי "פיזור הכנסת וקיומן של בחירות חדשות אינם יכולים כשלעצמם להוות שיקול המצדיק את עיכוב המועד" וכי יש לנתק בין המסלול המשפטי למסלול הפוליטי. הוא הוסיף כי מועד השימוע נקבע תוך התחשבות בכך שראש הממשלה יהיה עסוק בהרכבת הממשלה ובעבודתו. 

רה"מ מחפש בעת האחרונה סנגורים חדשים, לאחר שראש צוות ההגנה שלו, נבות תל-צור, התפטר מתפקידו. נתניהו פנה בעת האחרונה לכמה סנגורים מובילים בבקשה שייצגו אותו, וכמה מהם דחו את הצעתו. זאת, על רקע סירובו לשלם על ההגנה המשפטית שלו מכיסו הפרטי, הקושי בקבלת היתר לגייס כסף מאנשי עסקים המקורבים אליו וחובותיו המצטברים לעורכי הדין שייצגו אותו בעבר. מלבד יעקב וינרוט, שמת באוקטובר האחרון, הפסיקו לייצג את נתניהו שישה עורכי דין - טל שפירא, פיני רובין, ז'ק חן, ירון קוסטליץ, קרן שפירא ותל-צור.

עו"ד עמית חדד, נובמבר 2018צילום: אילן אסייג

נתניהו חשוד בקבלת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובמרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 (טובות ההנאה ממילצ'ן) ו-2000 (הטיית הסיקור בידיעות אחרונות). השימוע ייערך מיד לאחר ראש השנה, ובמידת הצורך ייקבע יום דיונים נוסף בשבוע שלאחר מכן. ההחלטה להעמיד את ראש הממשלה לדין כפוף לשימוע פורסמה בפברואר, אך לבקשתו חומרי החקירה הפכו נגישים ב-10 באפריל, יום לאחר הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ