הפרקליטות: כתב האישום המתוקן נגד שרה נתניהו יוגש ככל הנראה היום

הסדר הטיעון היה אמור להיות מוגש ביום ראשון, אך נתניהו ביקשה דחייה "לשם הבהרה וחידוד עמדותיה". מהודעת הפרקליטות הערב משתמע שנתניהו תחתום על ההסכם עד היום

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית משפט השלום בירושלים, בשנה שעברה
רויטל חובל

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה אתמול כי היא צפויה להגיש היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים את כתב האישום המתוקן נגד שרה נתניהו בפרשת מעונות ראש הממשלה. "הרינו לעדכן כי כתב האישום המתוקן במסגרת ההסדר בתיק המעונות יוגש ככל הנראה מחר בבוקר, לבקשת בא כוחה של הגברת שרה נתניהו, בהסכמת בית המשפט", נכתב בהודעת הפרקליטות. הסדר הטיעון עם נתניהו טרם נחתם, אך מהודעת הפרקליטות משתמע כי הוא ייחתם עד הבוקר.

במסגרת ההסדר הצפוי, תחזיר נתניהו לקופת המדינה 45 אלף שקלים, תשלם קנס בסך עשרת אלפים שקלים ותורשע - אך לא בעבירת מרמה, כפי שדרשה הפרקליטות. נתניהו הואשמה תחילה בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. בתום הליך גישור, סוכם כי היא תורשע בקבלת דבר בניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה - עבירה שנעשה בה שימוש פעמים אחדות ושהעונש המרבי עליה הוא שנתיים מאסר. בנוסף, ההסדר מאפשר למדינה לתבוע את סכום הכסף שקיבלה נתניהו לכאורה תוך ניצול מכוון של טעות הזולת, שהצטמצם בכתב האישום לכ-150 אלף שקלים.

שלשום הודיעה הפרקליטות לבג"ץ כי הסדר הטיעון טרם נחתם, אף שהושגו הסכמות עם נתניהו. זאת, על רקע בקשת פרקליטה של נתניהו, עורך הדין יוסי כהן, לדחות ביום את הצגת ההסדר וכתב האישום המתוקן נגדה. בבקשה, שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים בהסכמת הפרקליטות, נכתב כי "המבקשת זקוקה לארכה קצרה בת יום אחד לשם הבהרה וחידוד עמדותיה ביחס להסדר הטיעון המתגבש". בהודעת הפרקליטות, שהתבקשה להשיב לעתירה שהגיש עיתונאי "הארץ" אורי משגב נגד ההסכם, נאמר: "חרף העובדה שבמסגרת הליך הגישור הפלילי הגיעו הצדדים להסכמות, הסדר טיעון טרם נחתם".

להסדר קדם משא ומתן שנמשך יותר מחצי שנה, שבו הפציר שופט בית משפט השלום בירושלים מרדכי כדורי בצדדים לסיים את התיק בפשרה. גם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, העדיף להימנע ממשפט בפרשת המעונות. עוד לפני שהוגש כתב האישום נגד נתניהו הציע מנדלבליט הסדר שבמסגרתו היא תודה בעבירות המיוחסות לה, תתחייב שלא לחזור עליהן ותשיב חלק מהכסף לקופת המדינה, אך נתניהו דחתה את ההצעה.

בהליך הגישור דרשה הפרקליטות כי נתניהו תודה ותורשע בעבירה הכוללת מרמה, ומנגד דרש סנגורה של נתניהו כי התיק יסתיים ללא הרשעה פלילית. השופט כדורי הציע שלוש הצעות שנדחו. לפי אחת מהן, התיק נגד נתניהו ייסגר לאחר שתשיב לקופת המדינה חצי מיליון שקלים. לפי הצעה שנייה, היא תשיב 200 אלף שקלים, תודה בעבירה קלה יותר, קבלת דבר בתחבולה, אך לא תורשע. לפי ההצעה הנוספת, נתניהו תודה ותורשע בקשירת קשר להשגת מטרה כשרה באמצעים פסולים. בימים האחרונים התמקדה המחלוקת בין הצדדים בסוגיית הסכום שתשיב נתניהו לקופת המדינה. הפרקליטות דרשה שתחזיר יותר ממאה אלף שקל, בעוד היא הסכימה לשלם עשרת אלפים שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ