הנהג שנאשם בהריגת שמונה בני משפחה ליד ים המלח הורשע בהסדר טיעון

לורן אנקרי, שהורשע בעבר ב-22 עבירות תנועה, יורשע בהריגה תוך קלות דעת ועקיפה בדרך לא פנויה, אך לא יורשע בנהיגת תחת השפעת סם. הפרקליטות תדרוש להטיל עליו 13 שנות מאסר

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכבם השרוף של בני משפחת עטר סמוך לים המלח, בשנה שעברה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

הפרקליטות חתמה היום (שלישי) על הסדר טיעון עם לורן אנקרי, נהג הרכב שנאשם בהריגת שמונת בני משפחת עטר בתאונה בכביש 90, סמוך לים המלח באוקטובר האחרון. בית המשפט המחוזי הרשיע את אנקרי בסעיף הריגה שיומר בהמשך להריגה תוך קלות דעת ועקיפה בדרך לא פנויה. הפרקליטות תדרוש להטיל על אנקרי 13 שנות מאסר, בעוד סנגוריו יבקשו שבע.

על פי ההסדר, אנקרי הודה בכך שעקף כאשר הנתיב לא היה פנוי וגרם למותם של בני הזוג שושי ויריב עטר, וששת ילדיהם. כחלק מההסדר, אנקרי, שהורשע בעבר ב-22 עבירות תנועה, לא יורשע בנהיגה תחת השפעת סם כפי שיוחס לו בכתב האישום המקורי. עם זאת, העובדה כי בגופו של אנקרי נמצאו שרידי סם תישאר בעובדות כתב האישום המתוקן.

מהפרקליטות נמסר כי הם הסכימו שאנקרי לא יורשע בנהיגה תחת השפעת סמים בשל קשיים ראייתיים. המרת סעיף ההרשעה מהריגה להריגה תוך קלות דעת תתאפשר לאחר שייכנס לתוקף תיקון לחוק העונשין, הכולל הגדרות חדשות של עבירת ההריגה. העונש המירבי לעבירה זו הינו 12 שנות מאסר.

"החיים שלנו לא חיים יותר", אמרה היום אמו של יריב, ציונה, לאחר הרשעתו של אנקרי. "אי אפשר לעכל את האסון הזה. סתם למות ככה בכביש. והממשלה הזו לא עושה כלום". מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "על פי עובדות כתב האישום המתוקן, הנאשם גרם לתאונה והביא למותם של בני משפחת עטר עקב נהיגתו הפזיזה. הנאשם, אשר נהג ברכב כשבגופו סמים, הורשע בעבירה המקורית של הריגה ועקיפה בדרך שאינה פנויה, והפרקליטות תעתור בשלב הטיעונים לעונש להשית עליו עונש של 13 שנות מאסר בפועל, לצד ענישה נלווית. מדובר בענישה משמעותית ההולמת את נסיבות העניין והפסיקה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ