הפרקליטות לנתניהו: אין חומרי חקירה שלא הועברו, לא נדחה את השימוע

לפי הודעת הפרקליטות, מרבית החומרים שעורך דינו של ראש הממשלה טען שחסרים כן נמצאים בחומר שקיבל, למעט מסמכים אחדים שכבר הועברו לידיו. הפרקליטות הוסיפה כי "אין שחר" לטענה שישנה "ריצת אמוק" לשימוע, כדברי נתניהו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בכנסת, בחודש שעבר
נתניהו בכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

הפרקליטות דחתה את טענת פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד עמית חדד, שלפיה יש לדחות את השימוע לנתניהו מפני שלא הועברו אליו חלק מחומרי החקירה. לדברי חדד, החומרים החסרים מקשים עליו להתכונן לשימוע. לפי ההודעה שמסרה היום (רביעי) פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), מרבית החומרים שחדד טען שחסרים כן נמצאים בחומר שקיבל, למעט מסמכים אחדים שבינתיים כבר הועברו לידיו.

בהודעתה השיבה הפרקליטות לטענות נוספות שהעלו נתניהו וחדד בנוגע למועד השימוע, שאמור להתקיים ב-2 וב-3 באוקטובר. הפרקליטות מסרה בין היתר כי "אין שחר לטענה שהופיעה במכתבו של עו"ד חדד בדבר קיומה של 'ריצת אמוק' כביכול לשימוע". נתניהו עצמו אמר בשבוע שעבר על סירובו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי "לא ייתכן שריצת אמוק לא ברורה גוברת על הצורך להגיע לחקר האמת".

עמית חדד בבית המשפט, בנובמבר
עמית חדד בבית המשפט, בנובמברצילום: אילן אסייג

עוד הוסיפה הפרקליטות כי ההחלטות שהתקבלו בנוגע לראש הממשלה היו ענייניות, בהן ההסכמה לעכב את מסירת חומרי החקירה עד לתום הבחירות האחרונות ודחיית מועד השימוע הקודם. עם זאת, נמסר כי "ככל שעלו מצד באי-כוח ראש הממשלה טענות המבוססות על שיקולים שאינם רלוונטיות להחלטה על מועד השימוע, הרי שטענות אלו נדחו".

ההודעה חזרה על כך שאין לדחות את מועד השימוע בשל הבחירות מפני ש"המסלול הפוליטי והמסלול המשפטי נפרדים הם". בנוסף, בהודעה נכתב כי נושא מימון הגנתו של נתניהו לא מונח לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה ובכל מקרה לא מהווה סיבה לדחות את השימוע, כמו גם הקושי בעיבוי צוות ההגנה. הפרקליטות מסרה בהודעה כי מנדלבליט דן פעם נוספת בבקשת נתניהו לדחות את השימוע, אך החליט שוב שלא להיענות לבקשה.

שלשום הודיע נתניהו כי בכוונתו להתייצב לשימוע בתיקיו במועד המתוכנן. עם זאת, עו"ד חדד טען כי נכון היה לדחות את ההליך. לעת עתה ירדה מהפרק האפשרות שראש הממשלה יעתור לבג"ץ נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שדחה את בקשתו לקיים את ההליך במועד מאוחר יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ