נתניהו על הרשעת רעייתו: מסע ציד הזוי; בכיר במשרד המשפטים: דבריו מבזים

"אם לא היה מדובר באשתי, לא היתה נפתחת חקירה", צייץ רה"מ לאחר שאשתו הודתה בעבירה פלילית בפרשת המעונות. גורם משפטי בכיר: "הוא מתעלם מפסק הדין ומעביר מסר לא ראוי לציבור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בערב יום העצמאות

"אם לא היה מדובר באשתי, לא היתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין" - כך הצהיר היום (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתגובה להרשעת רעייתו שרה בפרשת המעונות. בציוץ בטוויטר הוסיף נתניהו: "היום הסתיים מסע ציד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל, מסע ציד נגד רעייתי שרה שעלה למשלם המסים מיליוני שקלים". גורם בכיר במשרד המשפטים מתח ביקורת חריפה על דברי נתניהו ואמר כי הם מעבירים "מסר לא ראוי לציבור ומבזים את מערכת המשפט".

"למרות שהיום עמדה גב' נתניהו בבית המשפט, הודתה בביצוע עבירה פלילית שבמסגרתה קיבלה בתחבולה מהמדינה סכום של 175 אלף שקלים, והורשעה בדין, מיד לאחר מכן ראש הממשלה למעשה מתכחש לעובדות אלה וטוען כאילו נוהל נגדה 'מסע ציד הזוי'", אמר הגורם.

לדבריו, "ראש הממשלה התעלם כליל מכך שגב' נתניהו הודתה במפורש שפעלה בתחבולה בניגוד לנוהל מחייב, והוא טוען כעת שהנוהל היה כביכול בלתי חוקי. ראש הממשלה ממשיך לדבר על הזמנת חמגשיות כביכול, למרות ששרה נתניהו הודתה במפורש שהזמינה ארוחות רבות ממסעדות יוקרה ובמספר מקרים גם הזמינה שפים ממסעדות. כל בר דעת מבין שבסכום של 175 אלף שקלים לא מזמינים חמגשיות".

הגורם ציין עוד כי "ראש הממשלה אמנם אמר מן השפה ולחוץ שיש לו הערכה רבה לבית המשפט, אך בדבריו הוא למעשה מתעלם לגמרי מפסק הדין המרשיע. העובדה שראש הממשלה התעלם מכל אלה, היא גם מסר לא ראוי לציבור והיא אף מבזה את מערכת המשפט. ניתן היה לצפות להתנהגות שונה מכל אדם ביחס למערכת המשפט, ודאי מראש הממשלה, שרק לפני ימים ספורים דיבר על הצורך לציית לכל פסק דין של בית המשפט. שרה נתניהו היא לא דרייפוס. היא הודתה במעשה פלילי כי גם היא יודעת מצויין שזה לא מקרה של 'לא יהיה כלום, כי אין כלום'".

הבוקר הודתה שרה נתניהו בכתב האישום המתוקן נגדה, והורשעה במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר בניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה. נשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן, אישר את ההסדר, שלפיו נתניהו תחזיר לקופת המדינה 45 אלף שקלים ותשלם קנס בסך עשרת אלפים שקלים. השופט חן קבע כי "הנאשמת אכן עשתה מעשים לא ראויים בכספי ציבור".

כתב האישום המקורי ייחס לנתניהו קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום המתוקן, נתניהו "קיבלה עבורה ועבור בני משפחתה ואורחיהם מהמדינה ארוחות מוכנות בשווי של כ-175 אלף שקלים", אף שבמעון הועסקה מבשלת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ