23 מכוניות הושחתו בכפר פלסטיני ליד אריאל ורוססו עליהן כתובות נאצה

תושבי העיירה דיר איסתיא דיווחו הבוקר על ההשחתה לכוחות הביטחון, שנמצאים בדרכם למקום. בין היתר רוססו על כלי הרכב סמלי מגן דוד והכתובת "אבנים=רצח" ו"די לזריקות האבנים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגן דוד שרוסס בדיר איסתיא, היום

23 מכוניות הושחתו הלילה (שלישי) בעיירה הפלסטינית דיר איסתיא ליד ההתנחלות אריאל. צמיגי חלק מהמכוניות נוקבו ועל אחרות רוססו מגני דוד וכתובות נאצה "אבנים=רצח" ו"די לזריקות האבנים". התושבים גילו את ההשחתה הבוקר ופנו למשטרת מחוז ש"י, שמסרה כי שוטרים בדרכם למקום.

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש-תע"ל) אמרה בתגובה לתקרית: "אתמול, שלשום, וכדרך קבע - אדוני הארץ המתנחלים מבצעים 'תג מחיר' בפלסטינים. וכדרך קבע - אין חשודים, אין מעצרים, ואין כתבי אישום. זה לא יגמר בגרפיטי - המתנחלים משתוללים והסכנה ממשית, כפי שראינו בדומא".

כתובת נאצה בדיר איסיתא, היום

אתמול רוססו כתובות בעברית על מסגד בכפר הפלסטיני מאליכ, הממוקם צפונית-מזרחית לרמאללה. בנוסף, בכפר נוקבו צמיגים של כמה מכוניות. המשטרה פתחה בחקירת המקרה. תושב הכפר אמר ל"הארץ" כי הכתובות רוססו בערך ב-2:00 לפנות בוקר. לדבריו, מצלמת אבטחה שבכניסה לביתו תיעדה שלושה רעולי פנים בשעת המעשה. בסרטון הם נראים נכנסים לרחבת הבית ומנקבים צמיגים של שלושה כלי רכב. קרטום הוסיף כי ניזוקו גם שני כלי רכב של שכניו. הוא ציין כי בכפר אירעו בעבר תקריות דומות אולם זו הפעם הראשונה שפשע שנאה מתרחש בשכונה שלו.

בשבוע שעבר נוקבו צמיגים של חמש מכוניות בעיירה הפלסטינית עינבוס שבאזור שכם ובקירות לצדן רוססו הכתובות בעברית "ד"ש מהבאלד" ו"פינוי יצהר - תג מחיר". מועצת הכפר דיווחה על ההשחתה לכוחות הביטחון והמשטרה פתחה בחקירה. הכתובת "ד"ש מהבאלד" מתייחסת ככל הנראה למאחז הבאלדים שמוקם ומפורק לסירוגין באזור ההתנחלות כוכב השחר ושנערי גבעות נוהגים להתגורר בו מפעם לפעם. בעבר גירש הצבא נערים שהתגוררו שם ועברו לאחר מכן לאזור ההתנחלות יצהר. 

רכב שצמיגיו נחתכו בדיר איסתיא, היום

מארגון תג מאיר נמסר היום כי ריבוי פשעי השנאה בכפרים פלסטיניים מוכרח "להדליק נורה אדומה בכל המערכות. הניסיון העגום מלמד שפעולות 'תג מחיר' לא נעצרות בגרפיטי ומכוניות ובעיקר מסכנות ערבים ויהודים כאחד. מה שמתחיל בגרפיטי, עובר להצתות מסגדים ונמשך להצתות בתים ובני אדם. כוחות הביטחון ומשטרת ישראל נדרשים לעצור את מבצעי תגי המחיר, הפועלים ללא הפרעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ