גורמי אכיפה סבורים: תיק אונס בת ה-7 הוא "גבולי"

הפרקליט הצבאי הראשי וראש אגף החקירות במשטרה נפגשו עם פרקליט המדינה ובחנו את ממצאי התיק. ההערכה שהתגבשה היא שיש צורך בהשלמות חקירה, ושב"כ יתבקש לסייע. המהלך תלוי באישור נתניהו ומנדלבליט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הספר של הילדה שבו עבד קטוסה, אתמול

המשטרה תבצע השלמות חקירה בתיק האונס של בת ה-7 - כך מסרו היום (שלישי) דוברות המשטרה ודובר צה"ל. עיקר השלמות החקירה צפויות להתמקד בניסיון לאתר את חבריו של הנאשם שלפי כתב האישום החזיקו את הילדה בזמן האונס. שב"כ יתבקש להצטרף לחקירה על ידי המשטרה והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק. את האישור לחקירת שב"כ יצטרכו לתת ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. לפי המשטרה וצה"ל, השלמות החקירה נדרשות בשל מידע חדש שהתקבל בתיק לאחר פרסומו, שלפיו ייתכן שהנאשם מחמוד קטוסה מעורב בפרשה נוספת.

קטוסה עדיין נתון במעצר ומחר בצהריים צפוי להתקיים דיון בעניין. סנגורו נאשף דרוויש הודיע בעקבות הודעת המשטרה כי בכוונתו להגיש בקשה בהולה לשחרור קטוסה עוד הערב.

מהמשטרה ומהפרקליטות הצבאית נמסר כי "על מנת למצות את בירור החשד בעניין מעורבים נוספים בעבירה, ובנוסף לאור מידע חדש שהתקבל לאחר פרסום המקרה, הוחלט להטיל על היחידה המרכזית במחוז ש"י לערוך השלמות חקירה נוספות".

המשטרה וצה"ל הוסיפו כי ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות שנערכה היום בין ראש אגף החקירות במשטרה, גדי סיסו, לאלוף אפק. עוד נמסר כי "נוכח רגישות העניין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה".

ההערכה שהתגבשה בפגישה בין סיסו, אפק וניצן היא שלפי שעה מדובר ב"תיק גבולי" - ובלי השלמות חקירה משמעותיות יידרשו הצדדים לדון בהמשך קיומו. גורמים בפרקליטות ובמשרד המשפטים התבקשו להמליץ על פעולות לחיזוק החקירה ולבדיקת מידע נוסף. מחר בצהריים צפוי להתקיים דיון על המשך מעצרו של קטוסה: סנגורו, נאשף דרוויש, הודיע בעקבות הודעת המשטרה כי בכוונתו להגיש בקשה בהולה לשחרור הנאשם.‎

ל"הארץ" נודע כי חוקרת הילדים שגבתה את תלונתה של הילדה קבעה כי העדות היתה "דלה ולוקה בחסר" ולא הצליחה לקבוע את מהימנות דבריה. מחומרי החקירה עולה כי החוקרת, שגבתה ארבע פעמים את תלונת הילדה, קבעה את הדברים בתום אחת מחקירותיה המרכזיות. החוקרת אמרה כי ניתן להסביר זאת בגילה הצעיר, לצד "קונפליקטים נוספים המוכרים בקרב ילדים קטנים שחוו פגיעה מינית".

בנוסף, מקור המעורה בחקירה אישר בשיחה עם "הארץ" כי הילדה לא עברה בדיקה על ידי רופא משפטי, אף שהיא יכולה לקבוע אם נאנסה. הילדה נבדקה רק על ידי רופא בקופת חולים חמישה ימים לאחר שסיפרה להוריה כי נפגעה מינית, והרופא לא מצא בבדיקה ממצאים חד-משמעיים המעידים על פגיעה מינית. המקור המעורה בחקירה ציין כי במקרים דומים מבצעים רופאים משפטיים את הבדיקות גם אם עברו כמה ימים או שבועות בודדים מאז התקיפה. המקור הסביר כי גם בתקופה זו ניתן לאתר ממצאים המעידים על אונס, כמו שיער.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ