עשרות ממצאים ארכיאולוגיים נגנבו ממתקן של רשות העתיקות

הפורצים חדרו למתקן המכיל את האוצרות הארכיאולוגיים של המדינה ולקחו ממצאים ממתכת שנחפרו בקיסריה. הרשות לא פרסמה עד כה את דבר המקרה. לפי הערכות, עם החפצים שנגנבו נמנים ראשי חצים, טבעות, פסלוני צלמיות ומסמרים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עשרות ממצאים נגנבו לפני כחודשיים ממתקן של רשות העתיקות במרכז הארץ. הפורצים חדרו למתקן המכיל את האוצרות הארכיאולוגיים של המדינה ולקחו ממצאים ממתכת שנחפרו בקיסריה. הרשות לא פרסמה עד כה את דבר המקרה. לפי הערכות, עם החפצים שנגנבו נמנים ראשי חצים, טבעות, פסלוני צלמיות ומסמרים.

במתקן האחסנה נשמרים כמעט כל הממצאים הארכיאולוגיים שנחפרים בישראל. הוא מכיל כ–50 אלף פריטים ארכיאולוגיים, גדולים וקטנים, בהם כותרות עמודים, ארונות קבורה וראשי חצים. בשנים האחרונות, עם התגברות חפירות ההצלה בארץ, חל גידול במספר החפצים שאופסנו במקום. בכל שנה מגיעים למתקן כ–9,000 חפצים חדשים. אף שהמתקן מאובטח בגדרות אינדיקטיביות ובמצלמות אבטחה, גילו אנשי רשות העתיקות שהאתר נפרץ.

לדברי גורם ברשות, האזעקות הופעלו, אך חברת השמירה של המקום לא איתרה את הפריצה. מצלמות האבטחה תיעדו את האירוע, וגורמים שצפו בהם אמרו כי שלושה אנשים נראו חודרים לאתר וצועדים לחדר בו אוחסנו הממצאים. לדברי בכירים ברשות, הממצאים שנגנבו אינם יוצאי דופן או יקרים באופן חריג. חלק מהחפצים נחפרו בחפירות תת ימיות. בין החפצים, שלושה הם בעלי ערך רב, אך לא נמסר באלו ממצאים מדובר.

רשות העתיקות הגישה תלונה למשטרה, שחוקרת את המקרה. טרם נעצרו חשודים בפריצה. ברשות מנטרים את שוק העתיקות כדי לראות אם החפצים יופיעו אצל סוחרי עתיקות.

מרשות העתיקות נמסר: "אירוע הפריצה נמצא תחת חקירה של המשטרה. רשות העתיקות מתייחסת למקרה במלוא הרצינות הנדרשת, וצעדים אבטחתיים משמעותיים ננקטו באופן מיידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ