תיק אונס בת ה-7 |

מחמוד קטוסה שוחרר ממעצר לאחר 56 ימים: "לא מכיר את הילדה, אני אדם נקי"

מוקדם יותר הודיעה הפרקליטות הצבאית כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגדו בגין אונס הילדה. "אף מוסלמי טוב לא יכול להעלות על הדעת שאני אעשה כזה דבר ואף מוסלמי טוב לא יעשה מעשה כזה", אמר לאחר שחרורו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קטוסה לאחר שחרורו ממעצר, היום

מחמוד קטוסה שהואשם באונס ילדה בת שבע שוחרר היום (שלישי) ממעצר לאחר 56 ימים. עשרות בני משפחה וחברים המתינו לקטוסה במעבר ביתוניא, ונסעו עמו בשיירה לביתו בכפר דיר קדיס עם דגלי אש"ף ופתח, שם התקבל בחגיגות וזיקוקים. מוקדם יותר היום הודיעה הפרקליטות הצבאית כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגדו.

במסיבת עיתונאים שקיים בדיר קדיס אמר קטוסה כי הוא לא מכיר את הילדה ומשפחתה. "מעולם לא ראיתי את הילדה, לא מכיר את ההורים, אני לא מכיר אף אחד. אם מישהו הצביע עליי, לא שמתי לב", אמר. לפי כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר, קטוסה הכיר את הילדה, פיתח עמה קשר, נהג לדבר איתה מעת לעת ונתן לה ממתקים. היום אמר קטוסה: "אני לא נגד הילדה ולא נגד המשפחה. אותי לימדו שאין הבדל בין ערבים ליהודים. יש לי חברים מההתנחלות והם יודעים מי אני". קטוסה נשאל אם ישוב לעבודתו בהתנחלות, והשיב: "לא יודע אם אחזור לשם, קודם כל אחזור למשפחה".

קטוסה סיפר במסיבת העיתונאים על מעצרו. "צעקתי, אף אחד לא הקשיב לי. אמרתי למשטרה על הדקה הראשונה, 'אתה בטוח שאתה תופס את האדם הנכון?'. חשבתי שצוחקים איתי", אמר. עוד הוסיף קטוסה: "חשבתי שכל העולם על הראש שלי. הכאב שקיבלתי בלב שלי מהדבר הזה, לא חשבתי בחיים שלי שהדבר הזה יקרה לי. מיליון אחוז שקר. חשבתי שזה סרט. אדם נורמלי לא יכול לחשוב על דבר כזה". קטוסה הוסיף כי הוא חף מפשע. "לך תשאל בכל העיר מי זה מחמוד קטוסה", אמר, "גם אם כל העולם יהיה נגדי, אני יודע שאני נקי".

"ניסו להרוס לי את החיים", אמר מוקדם יותר קטוסה ל"הארץ", "צעקתי ובכיתי שאני חף מפשע. למה אף אחד לא שמע לי? למה עצרו דווקא אותי? תשאל את המשטרה". לדבריו, "אף מוסלמי טוב לא יכול להעלות על הדעת שאני אעשה דבר כזה ואף מוסלמי טוב לא יעשה מעשה כזה". לדבריו, "צריך לחפש את מי שעשה את זה. אני, מחמוד קטוסה, לא עשיתי את הדבר הזה. אין לי שום קשר למה שאמרו עליי".

עוד אמר קטוסה: "יש לי הרבה מה להסביר על מה שקרה. אני בן אדם נקי, אני מכיר את עצמי, כל הזמן הייתי אומר להם. אני לא הבן אדם הזה. שיעשו מה שהם צריכים". לדבריו, "לא התייחסו אלי כאל בן אדם במעצר".

לפי ההודעה שפרסמה הבוקר הפרקליטות הצבאית, אין מקום להמשיך בהליך הפלילי נגד קטוסה. בהודעה נכתב כי ההחלטה התקבלה על ידי הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה ניצב גדי סיסו, ראש חטיבת החקירות והתובע הצבאי הראשי. "כלל המשתתפים סברו כי קיימות ראיות לכך שהקטינה נפגעה מינית, וכן שקיימת תשתית ראיות מסוימת המצביעה על מעורבות של קטוסה בפגיעה בה", נכתב.

עוד נכתב בהודעה כי "כולם סברו שאין בתיק החקירה כיום די ראיות לביסוס כתב אישום נגד קטוסה. לעמדת כולם, יש צורך בפעולות חקירה נוספות, באמצעותן ניתן יהיה למצות את כלל כיווני החקירה הדרושים, הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים". חרף הדברים, מקורות המעורים בחקירה אומרים כי פעולות החקירה שבוצעו בשבוע האחרון לא חיזקו את החשדות נגד קטוסה אלא אף החלישו אותן.

הפרקליטות הצבאית הוסיפה בהודעה כי החקירה "תימשך ביתר שאת, הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים, מתוך מטרה למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת. ככל שיעלו בחקירה ראיות המבססות הגשת כתב אישום חדש, נגד קטוסה או נגד אחרים, כך ייעשה".

בנוסף, אפק וניצב סיסו סיכמו כי בתום החקירה ייבדק אופן הטיפול בתיק, עקב הפרסומים אודות סדרת כשלים באופן שבו הוא נוהל. התחקיר צפוי לכלול את כל הגורמים בפרקליטות הצבאית שהיו מעורבים בתיק, בהם התובע הצבאי הראשי אל"מ אבי חלבי, שלא עדכן את אפק אודות החקירה. הפרקליט הצבאי הראשי גילה על התיק רק לאחר הגשת כתב האישום, בעקבות הפרסומים בתקשורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ