סיידוף והפרקליטות חתמו על הסדר טיעון הכולל מאסר על תנאי בתיק המעונות

סמנכ"ל משרד רה"מ לשעבר יורשע בשלוש עבירות פליליות של קבלת דבר במרמה תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. הפרקליטות: "בהתנהגותו של מר סיידוף יש משום התמסרות לגברת נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות פליליות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עזרא סיידוף בבית משפט השלום בירושלים, באוקטובר
הארץ

פרקליטות מחוז ירושלים ועזרא סיידוף, לשעבר סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, חתמו היום (שלישי) על הסדר טיעון בפרשת המעונות שבה הורשעה בשבוע שעבר שרה נתניהו. לפי ההסכם, סיידוף יורשע בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת, והצדדים יבקשו לגזור עליו מאסר על תנאי, שירות לתועלת הציבור בהיקף של 150 שעות וקנס בסך עשרת אלפים שקלים.

לפי כתב האישום המתוקן, סיידוף קיבל עבור נתניהו, בני משפחתה ואורחיהם ארוחות בשווי 175 אלף שקלים על חשבון המדינה, לצד שירותיה של מבשלת. בתוך הסכום הזה, פעל לקבל מימון לארוחות שף בעלות של 25 אלף שקלים ומימון נוסף של שירותי מלצרות בעלות של 20 אלף שקלים.

בהודעת משרד המשפטים בנושא ביקשה הפרקליטות להבהיר כי "אין מדובר באירוחים מדיניים או רשמיים", מאחר שאלה ממומנים על ידי משרד ראש הממשלה באופן מוסדר. עוד נכתב כי סיידוף לא התנגד להבהרה הזו. "הסדר הטיעון הביא בחשבון את העובדה שבהתנהגותו של מר סיידוף יש משום התמסרות לגברת נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות פליליות כדי להיענות לה", נכתב. "מר סיידוף פעל בניגוד מוחלט למצופה מכל עובד ציבור, קל וחומר מעובד ציבור בכיר בתפקידו. יחד עם זאת הביא הסדר הטיעון בחשבון את העובדה שהנאשם לא קיבל לכיסו דבר, ולמעשה פירות העבירה – כספי ציבור לצרכים פרטיים – בסך 195 אלף שקלים התקבלו על ידו מהמדינה בעבור הגברת נתניהו".

שרה נתניהו בבית משפט השלום בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

בשבוע שעבר הודתה והורשעה נתניהו בכתב האישום המתוקן שהוגש נגדה בפרשת מעונות ראש הממשלה. לפי הסדר הטיעון, נתניהו הורשעה בקבלת דבר בניצול מכוון של הזולת שאין בו מרמה, תצטרך להחזיר לקופת המדינה 45 אלף שקלים ולשלם קנס של עשרת אלפים שקלים. נשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן, אישר את ההסדר ואמר כי "הנאשמת אכן עשתה מעשים לא ראויים בכספי ציבור".

חן הוסיף בהחלטתו כי צריך "לשים את התיק בפרופורציה. בעיות משפטיות לא פשוטות מלוות את התיק. השפים הוזמנו בעיקר לבשל לאורחיהם של ראש הממשלה ורעייתו באירועים רשמיים". חן גם ציין את הזמן השיפוטי הרב שנחסך בעקבות הסדר הטיעון. סנגורה של נתניהו, יוסי כהן, ביקש לחלק את תשלום הפיצוי והקנס לעשרה תשלומים, אך חן קבע כי הקנס ישולם בשני תשלומים והפיצוי בתשעה.

לפי ההסדר, הסכום אותו תיאלץ נתניהו להשיב לקופת המדינה הוא כ-15% מהסכום המקורי שלקחה. כתב האישום המקורי ייחס לנתניהו קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. גם הסכום שקיבלה נתניהו לכאורה תוך ניצול מכוון של טעות הזולת הצטמצם בכתב האישום המתוקן לכ-175 אלף שקל, לעומת 359 אלף שקל בכתב האישום המקורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ