עמירם בן אוליאל, הנאשם ברצח משפחת דוואבשה, חזר בו מכוונתו להעיד במשפט

בן אוליאל אמור היה להעיד הבוקר בבית המשפט בלוד, אך עורך דינו מסר בדיון שהחליט להימנע מכך כ"ביטוי לתחושת העוול" שנגרמה לו במשפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירם בן אוליאל הבוקר בבית המשפט המחוזי בלוד

עמירם בן אוליאל, הנאשם ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא ב-2015, חזר בו הבוקר (רביעי) מכוונתו להעיד בבית המשפט המחוזי בלוד. בן אוליאל אמור היה להעיד היום, אך עורך דינו מסר בשמו בדיון כי החליט שלא לעשות כן כדי לבטא את "תחושת העוול" שנגרמה לו לדבריו בהליך המקדמי במשפט. אוליאל בחר שלא להעיד לאחר שהוסבר לו שהדבר יכול לחזק את ראיות התביעה נגדו.  

בהליך המקדמי שהסתיים לפני כשנה נפסלו שתי הודאות של בן אוליאל כיוון שנגבו תחת עינויים, אך התקבלה הודאה שלישית בנוגע לביצוע הרצח. הודאה זו כללה גם שחזור של הרצח, ולכן בפרקליטות סברו כי התיק נגדו נותר חזק. גורמים במשרד המשפטים אמרו ל"הארץ" בתום ההליך המקדמי כי הפרקליטות מחזיקה בראיות נוספות, בהן ראיות נסיבתיות ופרטים מוכמנים שבן אוליאל ידע על הרצח. בפיגוע נהרגו שלושת בני משפחת דוואבשה, ההורים סעד וריהאם והבן עלי, בן שנה וחצי.

בן אוליאל טוען לחפותו, וקרוב משפחתו מסר הבוקר: "לאחר שכל הודאות הקטין נפסלו, לאחר שבית המשפט קבע כי בן אוליאל עונה ופסל חלק מאמירותיו, ולאחר שהפקרליטות חזרה בה מכתבי אישום נוספים בפרשה בעקבות החשיפה כי ההודאות הוצאו מהנאשמים תחת לחצים בלתי סבירים ובלתי חוקיים - כעת הגיע השלב שבו ההגנה תספר לבית המשפט ולציבור בישראל מה באמת קרה בדומא. עמירם זכאי, נוכיח את חפותו".

עו"ד יצחק בם המייצג את בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון מסר שההגנה חולקת על ההחלטה לקבל חלק מההודאות, ושלא יהיה הוגן לדרוש מבן אוליאל להתמודד עם אתן מעל דוכן העדים כיוון "שניתנו שלא מרצון אלא מפחד העינויים". 

לאחר סירובו להעיד, המשיך פרק ההגנה בתיק עם עדותה של חמותו של בן אוליאל, נחמה ניזרי. התובעת בתיק עו"ד יעל עצמון השמיעה לה הקלטת שיחה בינה לבין בתה, אשתו של בן אוליאל, מיד לאחר מעצרו. "הגיעו מלא שוטרים והרביצו לו, התנפלו עליו. הם לקחו לי את הטלפון. התחילו להרביץ לו לגרור אותו" אמרה לה בתה וזו השיבה לה: "אלוהים שישרוף אותם איפה את? הודעת למי שצריך להודיע? תודיעי עכשיו!".

התביעה ניסתה להראות שניזרי האם ידעה שבן אוליאל קשור לפיגוע בדומא עוד בטרם הוצג לו החשד. בהמשך אותה שיחה שארכה כמה דקות אמרה: "אתמול הודיעו בתקשורת שעצרו נער בן 17 בקשר להתארגנות של טרור יהודי, שיש התפתחות חדשה ואירוע חמור של טרור יהודי ונראה לי שזה קשור לזה. יש התפתחות בחקירה של אירוע חמור ואם לקחו את עמירם אני קושרת בין הדברים אולי". אשתו של בן אוליאל, אוריין, אמרה בעדותה כי הוא היה עמה בליל הרצח ולכן לא יכול היה לבצעו. 

בחודש שעבר אישר בית המשפט הסדר טיעון עם הקטין שהואשם לצד בן אוליאל במעורבות ברצח. נקבע שהקטין היה מעורב בתכנון הפיגוע, וכי הוא יורשע בקשירת קשר להצתת בית המשפחה ממניע גזעני, ובמעורבות בפשעי שנאה אחרים. הפרקליטות הסכימה שלא לבקש יותר מחמש שנות מאסר וחצי. 

בן אוליאל, כבן 24, גדל בהתנחלות כרמי צור בגוש עציון ולאחר מכן התגורר במאחזים בגדה. הוא מואשם בשלוש עבירות רצח וכן ניסיונות רצח בשל הניסיון להצית בית נוסף שלא צלח. לפי כתב האישום, הוא ביצע את המעשה לבדו כנקמה על רצח מלאכי רוזנפלד סמוך לדומא חודש לפני כן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ