אשה תמונה לראשונה למפקדת מחוז בשירות בתי הסוהר

בשב"ס הודיעו כי גונדר קטי פרי תמונה למפקדת מחוז דרום בארגון. בשנה האחרונה עמדה פרי בראש המינהלת האחראית על יישום פסיקת בג"ץ להרחבת שטחי המחיה של האסירים

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

שירות בתי הסוהר הודיע היום (שישי) על מינוי אשה למפקדת מחוז בארגון, לראשונה בתולדותיו. גונדר קטי פרי, המשמשת כיום ראשת מינהלת תפנית - האחראית על יישום פסיקת בג"ץ להרחבת שטח המחיה של האסירים - תמונה למפקדת מחוז דרום של שב"ס. המחוז כולל תשעה בתי כלא שבהם כלואים יותר מ-6,000 אסירים - מחציתם הורשעו בעבירות ביטחון. על המינוי החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן (הליכוד) בהתאם להמלצת ממלא מקום נציב שב"ס גונדר אשר וקנין. פרי תחליף בתפקידו את גונדר אשר שריקי, שימונה לראש אגף האסיר בארגון.

גונדר פרי
גונדר פריצילום: דוברות שב"ס

עד היום כיהנו שתי נשים כנציבות שב"ס, בדרגת רב-גונדר: אורית אדטו, שכיהנה בתפקיד בתחילת שנות ה-2000, ועפרה קלינגר, שסיימה את תפקידה בשנה שעברה וטרם מונה לה מחליף קבוע בשל מערכות הבחירות החוזרות. קלינגר היתה הנציבה הראשונה שמונתה לתפקיד מתוך שירות שב"ס, בניגוד לאדטו שהגיעה מהצבא.

בפברואר פורסם דו"ח של משרד האוצר על הוצאות השכר בשירות המדינה ובגופי הביטחון, שהראה כי ישנו פער של 2.4% בין שכר הגברים לשכר הנשים העובדות בשב"ס. לפי המסמך, שהתייחס לנתונים שנאספו ב-2017, פער השכר המגדרי בארגון קטן יחסית לזה שבגופי הביטחון האחרים, שמסתכם ב-16% לטובת הגברים העובדים במשטרה וב-29% לטובת משרתי הקבע הגברים בצה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ