תושבת לוד: שוטרים גררו אותי בכוח לניידת ושברו את ידי בעת מעצר

דועא סעדי סיפרה כי הותקפה על ידי השוטרים לאחר שטענו כי חסמה את התנועה. המשטרה: היא קיללה והתנגדה למעצר. סרטון שתיעד את התקרית מראה כי השוטרים מנסים להכניס אותה בכוח לניידת

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

תושבת לוד אומרת כי שוטרים תקפו אותה השבוע בעיר ושברו את ידה בעת שניסו לעצור אותה, בטענה שמכוניתה החונה מפריעה לתנועה. מנגד אומרים במשטרה כי האשה קיבלה דו"ח על עבירת תנועה, ובתגובה החלה לקלל ולאיים והתנגדה למעצר. סרטון שפורסם ברשתות החברתיות מראה כיצד שני שוטרים מנסים להכניס בכוח את האשה לניידת.

דועא סעדי, בשנות ה-30 לחייה, הגיעה ביום שלישי השבוע לשכונת רמת אשכול בעיר, ולאחר שאספה חברה ואת בתה עצרה ליד מוסד חינוכי באזור. לדבריה, היא הופתעה כשרכב אזרחי חסם אותה. "מהרכב ירד גבר ללא מדים והתחיל לצעוק עליי", סיפרה ל"הארץ". "הוא טען שהוא שוטר וביקש ממני להתלוות אליו. אני סירבתי כי חששתי מאוד ולא ידעתי מי האיש שעומד לפניי. ביקשתי שיביא שוטרת למקום כי אני לא מוכנה להתלוות אליו". לדברי סעדי, השוטר הזעיק ניידת למקום, אך שוטרת לא הגיעה. לדבריה, בשלב זה היא הותקפה תוך כדי הסרת כיסוי הראש שלה. בהמשך, סיפרה, היא נגררה לתוך הניידת ועוברי אורח תיעדו את התקרית.

"הם שמו לי אזיקים בידיים וברגליים כמו עבריינית מסוכנת והכניסו אותי לתא המעצר בטענה שהפרעתי לשוטר במילוי תפקידו וחסמתי כביש", סיפרה סעדי. "אני התחננתי שיאפשרו לי להוציא את הילדים שלי, בני חמש ושלוש, מהגן. כשהשוטר הבין שעליו מוטלת האחריות אם יקרה להם משהו, נתנו לי ללכת להוציא אותם ולחזור מיד לתחנה לחקירה". לדברי סעדי, בשלב זה הבינו השוטרים כי התקרית תועדה. "הוא (השוטר) שאל אותי אם יש לי עוד כאלה סרטונים ואמר: 'בואי נסגור את העניין'. "אחר כך שחררו אותי ללא שום דו"חות, עם הרבה צלקות בגוף ובנפש". לדברי סעדי, בכוונתה להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים. היא אף פנתה לקבלת טיפול רפואי ואובחנה עם שבר ביד.

הסרטון שבו תועד המעצר פורסם ברשתות החברתיות וזכה לתגובות זועמות. פעילים חברתיים בלוד אמרו כי בכוונתם להפגין בימים הקרובים מול תחנת המשטרה בעיר במחאה על האלימות. ח"כ אוסמה סעדי מתע"ל (אין קשר משפחתי לאשה) אף פנה במכתב תלונה לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ולממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן, וביקש להשעות את השוטרים המעורבים.

תחנת המשטרה בלוד
תחנת המשטרה בלודצילום: תומר אפלבאום

ממשטרת ישראל נמסר: "מבירור שערכנו עולה כי הפרטים המובאים אינם מדויקים בלשון המעטה. מדובר בנהגת שקיבלה דו"ח על עבירת תנועה ובתגובה החלה לקלל ולאיים על השוטר. כשהשוטר ביקש לעכב אותה על כך, היא התנגדה והוא נאלץ לעצור אותה לחקירה. הטיפול המשטרתי באירוע היה מקצועי והשוטרים פעלו כנדרש מהם. משטרת ישראל תמשיך לאכוף את החוק ותמנע כל סיכון של משתמשי הדרך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ