חקירת אונס בת השבע: המשטרה לא חקרה אף חשוד מאז שחרור קטוסה

תושבים בכפר דיר קדיס שבו מתגורר קטוסה דיווחו למשטרה על כתובת נאצה הקוראת להוציאו להורג. מקור במשטרת מחוז ש"י אמר כי אין לה קצה חוט בפרשה. "המשטרה בכלל לא דיברה איתי מאז השחרור", אמר קטוסה ל"הארץ"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קטוסה בשחרורו ממעצר, לפני כשבועיים

כשבועיים לאחר שחרורו ממעצר של מחמוד קטוסה, שהאישום נגדו באונס בת השבע בוטל, המשטרה עדיין לא עצרה או חקרה באזהרה אף חשוד במעשה. הבוקר (רביעי) דיווחו למשטרה תושבים בכפר שבו מתגורר קטוסה, דיר קדיס, כי רוססה כתובת נאצה שבה נכתב "דורשים עונש מוות למחמוד קטוסה", לצד נזק שנגרם לגלגלים של כמה כלי רכב.

תושבים בדיר קדיס הפיצו לאחר התקרית תיעוד ממצלמות אבטחה שמוצבות בכפר, שבו נראים שלושה בני אדם מנקבים את גלגליה של מכונית חונה. עם זאת, מאז התלונה כוחות משטרה לא נכנסו לכפר. התיעוד:

"אנחנו לא יודעים מי עשה את זה, אולי מתנחלים, לא יודע", אמר קטוסה בשיחה עם "הארץ". לדבריו, "הריסוס לא היה ליד הבית שלנו אלא בכפר. אני עדיין לא ראיתי את זה אבל זה לא מפריע לי. זה שטויות, אני לא פוחד שיגיעו אליי, אני לא מרגיש מאוים, אני בן אדם חף מפשע, אני לא יודע מי נגדי ולא יודע מי עשה את זה, אבל אנחנו חייבים לעבוד על זה חזק ולדעת מי עשה את זה, אם הגיעו מתנחלים או אחרים". קטוסה הוסיף כי מי שריססו את הכתובות "לא מחפשים צדק ולא את האמת. הם מחפשים לעשות בלגאן".

לדברי ראש מועצת דיר קדיס, ראדי עומר, מתנחלים נכנסו לכפר בשתיים לפנות בוקר, וריססו את הכתובות על קירות בית ספר, מסגד וכמה בתים. "אין לנו הסבר למה זה קרה", אמר, "אנו דוחים כל ניסיון לפגוע ביישוב, בתושבים או ברכושם. אנו תומכים במחמוד משום שאנו בטוחים בחפותו". 

כתובת שרוססה בדיר קדיס, הבוקרצילום: מועצת דיר קדיס

במשטרה אמרו כי "נעשות פעולות חקירה רבות" בפרשת האונס, אך מקור במחוז ש"י של המשטרה אמר כי "אין קצה חוט" בחקירה. גם קטוסה לא נחקר מאז ששוחרר. "המשטרה בכלל לא דיברה איתי מאז השחרור", אמר היום ל"הארץ".

קטוסה היה עצור במשך 56 ימים, ושוחרר לאחר שהפרקליטות הצבאית החליטה לחזור בה מכתב האישום נגדו. החלטת הפרקליטות הצבאית התקבלה לאחר שורת פרסומים אודות כשלים ובעיות בחקירה, שבעקבותיהם החקירה עברה מהתחנה המקומית בהתנחלות שבה גרה הילדה ליחידה המרכזית של מחוז ש"י. במשטרה ציינו כי מפקד המחוז, ניצב משה ברקת, מתעדכן בחקירה מדי יומיים או שלושה מאז שחרורו של קטוסה.

קטוסה סיפר היום על מצבו מאז ששוחרר: "אני עדיין מתאושש. המחשבה הראשונה שלי זה להישאר עם המשפחה שלי, זה דבר לא קל, הילדים, אשתי. זה קשה לעבור את זה, אבל אני מתפלל שיתפסו את האדם שעשה את זה וגם מתפללים שמה שקרה לי לא יקרה לאף אחד אחר".

לפי כתב האישום שהוגש נגד קטוסה, אונס בת השבע אירע "בין פברואר לאפריל". מועד האונס לא נקבע במדויק מפני שהילדה סיפרה כי נאנסה ב-5 באפריל, אולם לקטוסה היה אליבי באותו יום. בנוסף, הילדה העידה כי היא נלקחה בכוח מבית הספר אחרי שעות הלימודים, אולם בדיקה העלתה שמדובר לכאורה בשער האחורי של המוסד, המרוחק כמה מאות מטרים מהדירה ועובר דרך ציר ראשי.

בעיה נוספת שעלתה לאחר הגשת כתב האישום היא שהמשטרה טענה כי הילדה זיהתה "ספונטנית" את קטוסה במסדרונות בית הספר ביחד עם אמה. אולם לפי חומרי החקירה, בעדותה סיפרה הילדה כי אמה היא זו שאמרה לה כי אב הבית בבית הספר הוא שפגע בה. יתר על כן, אחרי ששמעה מבתה על האונס הגיעה האם לבית הספר וצפתה במצלמות האבטחה, שם זיהתה, לדבריה, את קטוסה. מקורות המעורים בפרטי החקירה סיפרו כי גם אבי הילדה ביצע מעין חקירה פרטית משלו כדי לברר את זהות אב הבית, לאחר שבתו אמרה לו כי נפגעה בידי איש התחזוקה בבית הספר. בהמשך נעצר קטוסה והילדה זיהתה אותו גם במסדר זיהוי, שבו הוצגו בפניה שמונה תמונות של חשודים פוטנציאליים.

לאחר פרסום חלק מהכשלים, הודיעה הפרקליטות הצבאית והמשטרה על ביצוע השלמות חקירה בתיק. המשטרה החלה אז לחפש אחר פועלים שעבדו בשיפוצים יחד עם קטוסה, בניסיון למצוא חשודים נוספים באונס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ