מפגין מואשם בהצתת מכונית במחאת יוצאי אתיופיה בתל אביב

לפי כתב האישום, המפגין שפך בנזין לתוך רכב שנותר עומד ברחוב לאחר שמפגינים אחרים ניפצו את שמשותיו, ונהגו חולץ על ידי המשטרה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכונית השרופה ליד מגדלי עזריאלי בתל אביב, בשבוע שעבר
בר פלג

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד מפגין בגין הצתת מכונית בשבוע שעבר ליד מגדלי עזריאלי בתל אביב, במחאה על מותו בידי שוטר של סלומון טקה. לפי כתב האישום, המפגין שפך בנזין לתוך רכב שנותר עומד ברחוב לאחר שמפגינים אחרים קפצו עליו, ניפצו את שמשותיו, ונהגו חולץ על ידי המשטרה. מפגין נוסף, שהיה רעול פנים, הצית את המכונית ונמלט מהמקום. הנאשם נעצר מיד לאחר מכן, והוא מואשם בהצתה ובחבלה במזיד. בית המשפט האריך את מעצרו עד להחלטה אחרת, וקבע כי אין בהפגנות "כדי להתיר ביצוע עבירות או כל מעשה הנוגד את הדין".

המפגין, בן 27, עצור מאז 2 ביולי, והפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. הפרקליטות נימקה את הבקשה בכך שהנאשם מסוכן, ופירטה כי הוא הצית את הרכב בהפגנה שבה נכחו אנשים רבים, במנותק מ"אירוע אלימות עם שוטרים או קטטה", וכי "קשה לומר שזה קרה בהתלהטות הרגע". בבקשת המעצר נכתב כי מסוכנותו של הנאשם נלמדת גם מעברו הפלילי, הכולל שתי הרשעות בבית משפט לנוער בגינם ריצה עונש מאסר של כמה חודשים.

עורכת הדין יעל ניסן מהסנגוריה הציבורית ביקשה לשחרר את הנאשם למעצר בית, ואמרה כי עברו הפלילי לא רלוונטי. "מדובר בבחור מיוחד, עם עבר פלילי אך הוא מ-2008 כשהיה קטין. מדובר בעבר פלילי ישן, אבל הוא למד מזה". לדבריה, "כשגדל הוא כבר לא פרחח ולא עבריין אלא מדריך נוער בשיקום".

238 מפגינים נעצרו מאז החלו ההפגנות בשבוע שעבר, כעשרה מהם עדיין נמצאים במעצר. המפגינים נעצרו בחשדות מגוונים, בהם יידוי אבנים ובקבוקי תבערה, תקיפת שוטרים ואזרחים, הפרת סדר, גרימת נזק לרכוש, הסתה ואיומים. בחלק מהדיונים הציגה המשטרה קשיים ראייתיים רבים, אם בכלל נאספו ראיות. חלק מהחשודים שוחררו לבתיהם בהסכמת המשטרה, וחלקם נשלחו לחלופות מעצר והורחקו ממוקדי ההפגנות. במשטרה טענו כי יפעלו להגיש במהירות כתבי אישום.

ח"כ עופר כסיף התלונן במח"ש על אלימות כלפיו

ח"כ עופר כסיף ממפלגת חד"ש הגיש היום תלונה למח"ש, בטענה כי נדחף ונגרר על ידי שוטרים במהלך הפגנה של יוצאי אתיופיה ביום רביעי שעבר ליד מגדלי עזריאלי בתל אביב. כסיף הביע חשש כי מהטלפון שלו, שנלקח לטענתו על ידי השוטרים, נמחקו חומרים. הוא טען כי הזדהה בפני השוטרים כחבר כנסת, ומסר כי הוא "מתכוון למצות את הדין" עם השוטרים שתקפו אותו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "ראוי להעמיד דברים על דיוקם". לטענת המשטרה, ח"כ כסיף "עשה שימוש פסול בחסינותו, החל להתעמת פיזית ומילולית עם השוטרים, הפריע להם בביצוע משימתם ואף הפריע לשוטרים לסכל ניסיון בריחה של עצור". עוד המשטרה מסרה כי "לאף אדם, ולא משנה מה תפקידו או מעמדו, אין סמכות בחוק להפריע לעבודתם ופעילותם של שוטרים במשימת אכיפת חוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ