המשטרה חוקרת חשד שפגועת נפש ישראלית אולצה למסור תינוק לזוג בארה"ב

לפי החשד, פגועת הנפש הוטסה לפני כשלוש שנים לארה"ב בעודה בהריון, ושם נלקח ממנה התינוק שילדה וניתן לזוג יהודים חשוכי ילדים. באחרונה חלה התפתחות בפרשה

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

המשטרה חוקרת חשד כי פגועת נפש ישראלית אולצה לטוס לארה"ב ולמסור תינוק שילדה שם לזוג חשוך ילדים - כך התיר היום (רביעי) לפרסום בית משפט השלום בנצרת. לפי החשד, האשה הוטסה לפני כשלוש שנים לארה"ב כשהיא בחודש השמיני להריונה ונכלאה שם. כשילדה, התינוק נלקח ממנה ונמסר לזוג יהודים-אמריקאים.

החקירה התנהלה תחת צו איסור פרסום בשלוש השנים האחרונות. בתקופה זו נעצרו כמה חשודים לפרקי זמן קצרים ושוחררו, וכעת איש אינו עצור בחשד למעורבות בפרשה. על המקרה דווח לראשונה ב-ynet, לפני כשנתיים, ובאחרונה אירעה התפתחות בפרשה. בית המשפט הותיר על כנו את צו איסור הפרסום על פרטי המעורבים בפרשה והמקומות שבהם התרחשה.

הכתבה ב-ynet הביאה עדויות לסחר בתינוקות של ישראליות בארה"ב, תוך ניצול מצוקתן של היולדות. הובא בה סיפורה של צעירה פגועת נפש, שתינוקה הראשון הועבר לאומנה אצל אחותו של בעלה, לבקשת רשויות הרווחה. לפי הכתבה, כשהרתה בשנית מונתה לה אפוטרופסית, רבנית מהצפון, שלדבריה אילצה אותה לטוס עמה לארה"ב סמוך ללידה, תוך שהיא מסתירה ממנה ומבעלה את מטרת הנסיעה. זמן קצר לאחר שילדה בניתוח קיסרי התינוק נלקח ממנה, והיא לא הורשתה לראותו שוב. 

עו"ד יהלי שפרלינג, שמייצג אשה שחשודה במעורבות בחטיפה, אמר ל"הארץ" כי היא נעצרה למשך כמה ימים לפני כמה חודשים. שפרלינג אמר כי האשה מכחישה לחלוטין את המיוחס לה. "זו אשה רצינית ומוכרת בציבור", אמר, "היא אשת חסד ואפוטרופסית לנערות חוסות, שעוזרת ותורמת עשרות שנים. היא בסך הכל סייעה לנערה שנוצלה על ידי אנשים רעים. אין לה קשר לחטיפה או לאימוץ. היא קישרה בין הנערה למשפחה שלה על מנת שיסייעו לה".

עו"ד תמי אולמן, המייצגת עורך דין שחשוד בתיווך בעסקה, סיפרה ל"הארץ" כי גם הוא נעצר לפני כחצי שנה ושוחרר. לדבריה הוא לא ידע כי הילד נחטף ולא היה מודע לפרטי המקרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ