נעה שפיגל
נעה שפיגל

חברת נדל"ן, שניים מעובדיה ועובד קבלן נוסף הואשמו בגרימת מוות ברשלנות של עובד אינסטלציה בן 25 באתר בנייה לפני כשנתיים. לפי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בחיפה, הנאשמים פעלו בחוסר סמכות באתר הבנייה, וגרמו לתאונה שבמסגרתה בלוקים נפלו מהקומה ה-20 על עובד האינסטלציה טום לוי והביאו למותו. מחברת הנדל"ן הנאשמת, "עץ השקד", נמסר כי היא לומדת את כתב האישום.

לפי כתב האישום, לוי הגיע לאתר בנייה בן 20 קומות בסביוני דניה בחיפה, לעבודה הקשורה בצינורות המים של הבניין. מנהל העבודה באתר לא היה נוכח בו, ונסע למשרדי החברה בהוראת מנהלה של "עץ השקד", יניב שפטניצקי. לפיכך, הודיע שפטניצקי לנדב אוקנינה, עובד שהיה בהליכי הסמכה למנהל עבודה, כי הוא יחליף את המנהל בהיעדרו מבלי שהיה מוסמך לכך בפועל. 

אתר בנייה ברמלה בו אירעה תאונת עבודה, באפרילצילום: דודו בכר

אוקנינה הורה לעובד הקבלן ואסים חניף לעלות לקומה ה-20 ולהדריך את העגורנאי באמצעות מכשיר קשר כדי שיניח שני משטחי בלוקים בקומה - אף שחניף לא היה מוסמך לכך. הוא הורה לעגורנאי להניח את המטען בקצה המרפסת של הקומה, כשעל הרצפה היו חלקי קשרים. המטען סטה ימינה וכמה בלוקים נפלו ממנו. לוי, שעמד בכניסה לבניין, נפגע בראשו ומת בבית החולים מפצעיו.

לפי כתב האישום, החברה לא וידאה שפעולות הבנייה באתר יבוצעו תחת מנהל עבודה מוסמך, חניף קיבל הוראה לבצע פעולות שלא היה מוסמך אליהן וביצע אותן בכל זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ