12 ישראלים נעצרו בחשד לאונס קבוצתי של תיירת בריטית בקפריסין

התיירת בת ה-19 התלוננה במשטרה כי הישראלים אנסו אותה הלילה בבית מלון באיה נאפה. משרד החוץ מסר כי קונסול ישראל בניקוסיה יגיע מחר לשימוע שייערך לחשודים, משום שחלקם קטינים

אי-פי
נעה שפיגל
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בקפריסין, בחודש שעבר
אי-פי
נעה שפיגל
הארץ

12 ישראלים נעצרו בחשד לאונס קבוצתי של תיירת בריטית בת 19 בבית מלון באיה נאפה, כך מסרו גורמים במשטרת קפריסין. משרד החוץ אישר כי הוא מודע למעצר הישראלים, ומסר כי קונסול ישראל בניקוסיה, יוסי וורמברנד, הונחה להגיע מחר בבוקר לשימוע שייערך לחשודים בבית המשפט, משום שחלקם קטינים.

לפי כלי תקשורת בקפריסין, הצעירה דיווחה הבוקר למשטרה המקומית כי נאנסה על ידי 12 ישראלים במהלך הלילה, ושוטרי איה נאפה ופראלימני השכנה איתרו ועצרו את החשודים. בדיווחים לא צוין גילם של החשודים.

עו"ד יניב הברי, המתגורר הקפריסין ומייצג כעת את 12 הצעירים, אמר ל"הארץ" כי בין העצורים ישנם כמה קטינים וכמה בגירים. לדבריו, הצעירים נעצרו הבוקר ויובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם. הברי סיפר כי נפגש עמם היום ואמר כי "מצב הרוח שלהם טוב ותנאי המעצר בסדר".

גורם רשמי במשטרה אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי זהו שלב מוקדם בחקירה וכי לא ברור כמה מהחשודים היו מעורבים במעשה. הגורם לא ידע לומר כיצד החשודים הכירו את הצעירה והאם בילו יחדיו כקבוצה באיה נאפה.

החשודים צפויים לעמוד לשימוע בבית משפט מחר, בעוד התיירת תעבור בדיקות רפואיות.  איה נאפה היא עיירת נופש בדרום-מזרח קפריסין, הנחשבת ליעד פופולרי עבור ישראלים רבים בחופשת הקיץ.

תגובות