בן 23 הואשם שירה למוות בשוגג באם לחמישה מרמלה

לפי האישום, הצעיר ירה לכיוון ביתו של אדם שעמו היה מסוכסך, ואחד הקליעים פגע באמו והרג אותה. הפרקליטות מחזיקה בתיעוד של הנאשם נכנס ויוצא מביתו בזמנים המתאימים לזמן הירי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הירי בשדרות ירושלים ברמלה, לפני חודשיים

תושב רמלה בן 23 מואשם שירה למוות בשוגג באמו של אדם שהיה מסוכסך עמו. לפי כתב האישום שהוגש היום (ראשון), עומאר מוסראתי ירה לכיוון ביתה של אינתיסאר אל-עיסאווי ברמלה בעקבות עימות עם אחד מחמשת בניה. אחד הקליעים פגע בבית החזה שלה והביא למותה. כתב האישום מייחס לו הריגה וחבלה מחמירה.

אנתסאר עיסאוי

לפי האישום, ב-25 במאי התעמת הנאשם עם טאמר אל-עיסאווי, בנה של ההרוגה. כמה שעות לאחר שעל-עיסאווי הכה ופצע את מוסראתי, הוא החליט לירות לכיוון בית משפחתו במטרה לפגוע בו או לאיים עליו. הוא ירה 13 יריות באקדח לכיוון הבית, "תוך שהוא אדיש לאפשרות גרימת מותו של אדם", כך לפי האישום. בעת הירי עמדה האם אל-עיסאווי ליד דלת הבית ונפצעה באורח אנוש מהירי. היא פונתה לבית החולים אסף הרופא ושם נקבע מותה. אדם נוסף שהיה באזור נפצע בברכו. מוסראתי נמלט מהיזרה ונעצר כעבור עשרה ימים, לצד בת זוגו.

הפרקליטות מחזיקה צילומי אבטחה בהם מתועד מוסראתי יוצא מביתו וחוזר אליו בזמנים התואמים לזמן הירי. כמו כן, אחיו של הנאשם טען בפני המשטרה כי מוסראתי אמר לו אמירה שמפלילה אותו, ובת זוגו של מוסראתי טענה כי הוא התוודה בפניה שירה ברגלו של אדם וסיפר כי ראה את אל-עיסאווי נופלת. יחד עם זאת, הוא טען שלא ירה לכיוונה. 

זירת הירי, לפני חודשייםצילום: מוטי מילרוד

בחקירתו טען מוסראתי כי הוא חף מפשע ואמר כי יש בידו אליבי, וכי אחיו מפליל אותו בשל סכסוך ביניהם. למעט גרסה זו הוא שמר על זכות השתיקה. מוסראתי הואשם בהריגה כיוון שהמעשה בוצע לפני כניסתה לתוקף של הרפורמה בעבירות המתה. בהתאם לרפורמה, העבירות שהיו קיימות עד היום - רצח והריגה - יוחלפו בארבע עבירות חדשות: רצח בנסיבות מחמירות, רצח, המתה בנסיבות של אחריות מופחתת והמתה בקלות דעת.  בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של מוסראתי עד תום ההליכים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ