בוטלה הקפאת המכרז שיועד לקידום הפרקליטה שמלווה את תיקי נתניהו

בחודש שעבר הקפיא נציב שירות המדינה את המכרז בעקבות מכתב אנונימי שטען כי שי ניצן מבקש לקדם את ליאת בן ארי. כעת הודיע הנציב על הפשרתו אך הורה להקים צוות שיבחן את מדיניות פרסום המכרזים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאת בן ארי בוועידת המשפט בתל אביב, בשנה שעברה
ליאת בן ארי בוועידת המשפט בתל אביב, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, הודיע היום (חמישי) כי המכרז לתפקיד משנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים יופשר. לתפקיד התמודדה הפרקליטה הבכירה המלווה את תיקי ראש הממשלה, ליאת בן ארי, והיתה המועמדת המובילה לזכייה במכרז.

במכתבו למנכ"לית משרד המשפטים היוצאת אמי פלמור כתב הנציב כי דעתו לא נחה מתשובות המשרד לשאלה מדוע פורסם המכרז בחלון הזמנים הקצר שבין פיטוריה של איילת שקד לכניסתו לתפקיד של אמיר אוחנה. כך גם לגבי השאלה מדוע משרה כה מרכזית וחשובה לא אוישה תקופה כה ארוכה, למעלה משנה.

דניאל הרשקוביץ, בשנה שעברה
דניאל הרשקוביץ, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

חרף דבריו, הרשקוביץ ציין כי החליט להפשיר את המכרז. עם זאת, הנציב הוסיף כי המכרז העלה את השאלה לגבי המדיניות הנכונה לפרסום מכרזים, זמן קצר לפני שמנהל מסיים את תפקידו, ואמר שהורה על הקמת צוות בחינה בנושא. הרשקוביץ התייחס בכך לטענה שעלתה במכתב האנונימי שהביא להקפאת המכרז, כי לא נכון שפרקליט המדינה שי ניצן, המסיים בדצמבר את תפקידו, יבחר את המשנה של מחליפו. כהונה של משנה לפרקליט המדינה אורכה שמונה שנים.

הרשקוביץ התייחס במכתבו לביקורת שעוררה הקפאת המכרז, שלפיה החלטתו היתה נגועה בהקשר פוליטי פסול מפני שבן ארי מנהלת את התיקים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב האנונימי, שעליו היו חתומים "פרקליטים מודאגים", נכתב: "שי ניצן רוצה שליאת בן ארי תישאר במערכת כי היא והוא מחזיקים יחד מול היועץ (המשפטי לממשלה, ר"ח) את הקו התקיף נגד ראש הממשלה". בן ארי אמורה לסיים את כהונתה כפרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) באפריל 2020. שלושה מתוך שישה מועמדים לתפקיד הסירו את מועמדותם ערב התכנסות ועדת המינויים לבחירת משנה (כלכלי) לפרקליט המדינה.

בשבוע שעבר עתר ועד הפרקליטים לבית הדין לעבודה נגד הקפאת המכרז, בנימוק כי החלטת הנציב התקבלה בניגוד לכללי המינהל התקין, בחוסר סמכות ומשיקולים זרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ