המשטרה בקפריסין שחררה חמישה מהישראלים החשודים במעורבות באונס הקבוצתי

עדיין לא ברור כמה מתוך שבעת החשודים הנוספים צפויים להישאר במעצר. בית המשפט הורה בשבוע שעבר להאריך את מעצרם של 12 החשודים בפרשה עד מחר, להשלמת פעולות החקירה. המשטרה טרם ערכה מסדר זיהוי, ככל הנראה מאחר שלא הצליחה לגייס די ניצבים

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החשודים משתחררים ממעצר, היום
החשודים משתחררים ממעצר, היום

חמישה מתוך 12 החשודים במעורבות באונס הקבוצתי של התיירת הבריטית בקפריסין שוחררו היום (חמישי) ממעצר. עדיין לא ברור אם צפויים להשתחרר חשודים נוספים. בית המשפט בניקוסיה הורה בשבוע שעבר להאריך את מעצרם של החשודים עד מחר להשלמת פעולות החקירה על ידי המשטרה. טרם נערך מסדר זיהוי, ככל הנראה מאחר שהמשטרה בקפריסין לא הצליחה לגייס די ניצבים עבורו.

השבוע מסר עורך הדין יניב הברי, המייצג שלושה מהחשודים, כי בידי המשטרה ראיות דנ"א רבות מהחדר שבו שהו לכאורה עם הבריטית בת ה-19. לדבריו, תוצאות הבדיקות צפויות להתקבל לקראת סוף השבוע.

ראש עיריית איה נאפה, ייאניס קירוסוס, אמר שלשום ל"הארץ" כי הוא "מחכה, כמו כל קפריסין וגורמים מחו"ל, לתוצאות החקירה שיגיעו בקרוב. למשטרה יש ניסיון והם חוקרים". לדבריו, "באיה נאפה יש פשע כמו בכל מקום אחר. אנחנו מקבלים למעלה מחמישה מיליון תיירים בשנה והתוכנית היא להתרחב בתחום התיירות מישראל". לקירוסוס אין תלונות על כלל הישראלים המגיעים לאי. "ביולי אכן יש תלונות, אבל כך גם על צעירים ממקומות אחרים", הוסיף.

מכתב החשדות עולה כי החשודים החזיקו את המתלוננת בכוח ואנסו אותה, עד שהצליחה להימלט מהחדר בעודה עירומה. המתלוננת סיפרה שפגשה חבר וחברה, סיפרה להם את שאירע והם לקחו אותה למרפאה. בהמשך סייעו לה להגיש תלונה נגד החשודים. לפי עדות החברה, שפורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, כשפגשה את המתלוננת מיד אחרי התקרית "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם כל החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר", צוטטה החברה. עוד עלה מכתב החשדות כי שוטרים שהגיעו לחדר המלון מצאו חמישה קונדומים משומשים ו-13 אריזות קונדומים קרועות.

החדר שבו על פי החשד אירע האונס, בשבוע שעברצילום: נעה שפיגל

11 מהחשודים הגיעו לקפריסין בשלוש קבוצות - אחת מהן מירושלים, קבוצה נוספת מהקריות וקבוצה שלישית מעפולה. עצור נוסף מתגורר ביישוב בצפון. הם הוחזקו במעצר במקומות שונים - חמישה מהם בבירת קפריסין ניקוסיה, שלושה מהם בעיר לימסול, שניים בעיר לרנקה ושניים נוספים באיה נאפה. את החשודים מייצגות כמה קבוצות עורכי דין, שהוחלפו כמה פעמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ