מנדלבליט סגר את הבדיקה נגד דני דנון בהיעדר ראיות לעבירה

הבדיקה נפתחה לאחר שתחקיר חדשות 2 העלה שדנון מינה עשרות פעילי ליכוד למשרות שמומנו מכספי ציבור תמורת סיוע פוליטי. היועץ: "אין בסיס מספק להוכחת קשר בין קליטת העובדים בעמותה ועבודתם לפעילותו של דנון"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנון בכנס שגרירים, בשנה שעברה
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (חמישי) כי החליט לאמץ את המלצות המשטרה והפרקליטות ולסיים את הבדיקה בעניינו של שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מבלי להורות על פתיחה בחקירה נגדו, בהיעדר ראיות לעבירה מצדו. הבדיקה נפתחה ב-2017 בעקבות תחקיר חדשות 2, שלפיו דנון פעל למנות עשרות פעילים בליכוד למשרות שמומנו מכספי ציבור.

מהתחקיר עלה כי כשעמד בראש ארגון הליכוד העולמי מינה דנון את מקורבו, יעקב חגואל, לראשות עמותה בשם "עושים ציונות", הפועלת בחסות ההסתדרות הציונית העולמית. מאז החלה הקרן הקיימת לישראל להעביר לעמותה מיליוני שקלים מכספי ציבור בסכומים שהלכו וגדלו, משני מיליון שקלים ב-2012 ל-15 מיליון ב-2014, ובמקביל גדל מספר עובדי העמותה מ-30 לקרוב ל-200. דנון וחגואל הפעילו דרך העמותה מיזם בשם "אשכולות", ומינו פעילים בליכוד לתפקידי רכזים בשכר של אלפי שקלים בחודש. התחקיר קשר בין תמיכתם של הפעילים בדנון לבין מינוייהם, והציג את עובדי "עושים ציונות" כמי שפעלו לסייע לחבר הכנסת בהתמודדויות פוליטיות. עוד עלה ממנו כי העמותה שכרה את יועצו האסטרטגי של דנון ואת משרד הפרסום שעבד עמו.

בהודעת היועץ היום נאמר: "ממצאי בדיקת משטרת ישראל אימתו את נתוני הרקע שתוארו בכתבה. כך למשל, נמצא כי קק"ל אכן תמכה בעמותה בסכומים הולכים וגדלים בתקופה בה כיהן דנון כיו"ר הליכוד העולמי, וכי בתקופה זו היה גידול משמעותי במספר העובדים בעמותה. כן נמצא, כי העמותה אכן שכרה את שירותיהם של היועצים שנתנו בעבר ובמקביל לתקופה הרלוונטית שירותים עבור דנון. אולם, יחד עם זאת, בירור הדברים על ידי משטרת ישראל העלה ביחס לחלק מהטענות בתוכנית תמונה עובדתית שונה, ובהתבוננות כוללת על ממצאי הבדיקה עולה כי אין בסיס מספק להוכחת קשר בין קליטת העובדים בעמותה ועבודתם לפעילותו של דנון, וכך גם בין שירותי הייעוץ הניתנים לעמותה לאלה הניתנים לדנון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ