מטפל חשוד ברצח ובהתעללות בחוסה במעון לבעלי מוגבלויות בחיפה

החוסה מאושפז זה כשבועיים בבית החולים בני ציון בעיר, והבוקר מת מפצעיו. המטפל נעצר בתחילה בחשד שהכה אותו, וכעת הועלה רף החשדות נגדו. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

חוסה במעון לבעלי מוגבלויות בחיפה מת מפצעיו ביום שישי לאחר שאושפז במצב אנוש בבית החולים בני ציון בעיר, כשלפי החשד עבר התעללות על ידי אחד המטפלים במוסד הסיעודי שבו התגורר. בשל מותו של החוסה, אפרים בן ברוך בן ה-29, רף החשדות בחקירת המשטרה נגד המטפל שנעצר בשבוע שעבר עלה לחשד לרצח. הסיפור פורסם לראשונה על ידי גיא פלג בחדשות 12, שם פורסם לפני כשלוש שנים כי בן ברוך עבר התעללות קשה נוספת על ידי מטפל אחר, שצפוי לעמוד לדין בימים אלו.

מהמשטרה נמסר כי הוקם צוות חקירה מיוחד (צח"מ) אשר יתגבר את צוות החוקרים הקיים. בנוסף, המשטרה תבקש להביא היום את החשוד לדיון בבית המשפט השלום בעיר בבקשה להאריך את מעצרו. המשפחה הגישה תלונה למשטרה ב-17 ביולי, והמטפל, מוחמד חטיב, תושב טמרה בן 19, נעצר חמישה ימים לאחר מכן.

מהנהלת המוסד "רמת חיפה" נמסר: "הנהלת המעון מרכינה ראש ומשתתפת בצער המשפחה ועושה כל שביכולתה לתמוך בה ברגעים קשים אלו. נדגיש כי מלבד הדיווח המיידי על ידי הנהלת המעון, מיד עם היוודע המקרה כמו גם הגשת התלונה, המעון ממשיך ומשתף פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה ושירותי הרווחה. אנו רואים בחומרה מקרים מסוג זה, לא נסכים לסבול התנהגות אלימה מכל סוג שהיא, ונטפל במקרים מסוג זה במלוא חומרת הדין".

מעו"ד דן זילברמן, המייצג את בני משפחת החוסה, נמסר: "בני המשפחה מחכים לעדכונים נוספים מהמשטרה לאחר סיום הנתיחה באבו־כביר. אין לנו ספק שהסיבה למותו של אפרים מקורה באלימות הקשה מצד המטפל. יש למצות את הדין עם המטפל, הנהלת המעון ויתר האחראים, שמבחינתנו אשמים במעשה ובתוצאה הקשה והמצערת שהביאה למותו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ