המבקר נזף בחברי הוועדה שדרשה מנתניהו להחזיר כסף: "אל תנהלו לי את המשרד"

לפי דיווח בחדשות 13, אנגלמן הטיח בחברי ועדת ההיתרים כי חרגו מסמכותם כשקבעו שעל נתניהו להשיב 300 אלף דולר שקיבל מבן דודו. "התפקיד שלכם הוא להחליט אם לתת היתרים או לא, לא מעבר לזה", צוטט

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנגלמן בכנסת לאחר שנבחר לתפקיד המבקר
לוגו הארץ
הארץ

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, נזף בחברי ועדת ההיתרים במשרדו, שקבעו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יידרש להחזיר כספים שקיבל ממקורביו. "חרגתם מסמכות", אמר אנגלמן לחברי הוועדה, לפי דיווח בחדשות 13. "התפקיד שלכם הוא להחליט אם לתת היתרים או לא, לא מעבר לזה. אל תנהלו לי את המשרד". חברי הוועדה הגיבו לדברים במכתב שבו הבהירו לאנגלמן שדבריו אינם מקובלים עליהם וטענו שלא חרגו מסמכותם.

ועדת ההיתרים דחתה שלוש פעמים את בקשת נתניהו לגייס תרומות למימון הגנתו המשפטית משני אנשי עסקים אמריקאים המקורבים אליו - מיליקובסקי, בן דודו ושותפו העסקי לשעבר של ראש הממשלה, וספנסר פרטרידג'. הוועדה אף קבעה כי על נתניהו להשיב למיליקובסקי 300 אלף דולר שכבר קיבל ממנו ללא היתר, כפי שנחשף ב"הארץ", וכן חליפות שנתן לו פרטרידג'. בתגובה להחלטות הוועדה האשימו אותה סנגורי נתניהו בחריגה מסמכות.

הבוקר חשף "הארץ" כי אנגלמן, שנבחר לתפקיד המבקר לפני כחודש בתמיכת נתניהו, מתכוון להפסיק את פעילות האגף לתפקידים מיוחדים במשרדו, שטיפל בשנים האחרונות בפרשות שהעלו חשד לשחיתות שלטונית. בתקופת כהונתו של המבקר הקודם בדק האגף את פרשת מעונות ראש הממשלה, שהתגלגלה לחקירת משטרה ולהרשעתה בפלילים של שרה נתניהו.

כן נחשף כי אנגלמן החזיר דו"חות שהועברו לאישורו וביקש להכניס אליהם אמירות חיוביות על הגופים המבוקרים. המבקר גם ביקש מאנשי משרדו לקיים שיח עם הגופים המבוקרים לפני שיגבשו את תוכנית העבודה השנתית של המשרד - כך שתהיה להם השפעה על קביעת יעדי הביקורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ