מועדון הפוסיקט בתל אביב נסגר, אך הבעלים מחפשים מיקום חדש

המועדון פעל שמונה שנים בכיכר אתרים בעיר ונסגר בשל סיום תקופת השכירות. "כבר התחלנו לבשל לכם את הלוקיישן החדש", נכתב בפייסבוק של הפוסיקט. פעילה במאבק בזנות: "לפני החגיגות נוודא שלא ייפתח במיקום חדש"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיצג מחאה מול הפוסיקט בתל אביב, בשנה שעברה
בר פלג
בר פלג

מועדון הפוסיקט בכיכר האתרים בתל אביב נסגר שלשום (שבת) לאחר שמונה שנים של פעילות במקום, בשל סיום תקופת השכירות. עם זאת, זהו לא מיקומו הראשון של המועדון בתל אביב ובסביבת בעלי המועדון אמרו כי הם מחפשים נכס חדש, וכי ה"מותג" לא נסגר. לאחרונה פורסם ב"הארץ" כי אף שרישיונו של המקום נשלל ממנו, הוא עדיין מוסיף לפעול.

במועדון הגיבו שלשום לסגירת המקום וכתבו בפייסבוק: "כבר התחלנו לבשל לכם את הלוקיישן החדש, ממש בקרוב נודיע על כתובתנו החדשה. תתכוננו למועדון גדול יותר, מרהיב יותר, חלומי יותר ומרגש יותר". מנגד, עו"ד ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות אמרה: "בשעה טובה הפוסיקט בכיכר אתרים נסגר. לעת עתה נשים רבות שנוצלו בו יוכלו לנשום לרווחה. אך לפני החגיגות נוודא שלא ייפתח במיקום חדש".

הפגנה מול הפוסיקט בתל אביב, ב-2017צילום: תומר אפלבאום

בתחילת החודש הוגשה עתירה נגד בעלי המועדון, המשטרה והעירייה בדרישה לסגור את המקום. זאת, על רקע שינויים ביחס הרשויות לתעשיית הזנות. השינויים כוללים תיקון להנחיות פרקליט המדינה, שקבע כי בתנאים מסוימים - בדומה לאלו המתרחשים כיום במועדוני החשפנות בעיר - ריקוד צמוד המכונה "לאפ-דאנס" ייחשב כמעשה זנות. שינוי נוסף שנקבע הוא חקיקת חוק איסור צריכת זנות, אשר במסגרתו הוחלט כי יוטלו קנסות על צרכני זנות החל מיולי 2020. "עד לכתיבת שורות אלו, ממשיך המועדון לפעול כרגיל", נכתב בעתירה, "ובכך ממשיך לנצל ולעודד את ניצול הנשים מדי לילה". את העתירה הגיש המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות באמצעות משרד עורכי הדין כבירי נבו קידר.

באוקטובר 2016 קיימה המשטרה פעילות סמויה במועדון, שבמסגרתה עלה חשד לפעילות פלילית, ובכלל זה העסקת שוהות בלתי חוקיות ותיירות ללא אישור עבודה, תנאי העסקה פוגעניים, קיומם של חדרים פרטיים, המאפשרים עירום מלא של חשפניות, פורקן מיני מלא של הלקוח, נגיעות בין החשפניות ללקוחות וסחר ושימוש בסמים. בטרם הוצא צו סגירה, הוסכם שמנהלי המועדון יהרסו את החדרים הפרטיים כדי למנוע הישנות של העבירות הפליליות, ובתמורה לא יוצא הצו.

אולם למשטרה נודע שלאחר שנסגרו החדרים האחוריים, במועדון הוקמו חדרים פרטיים חדשים, שמוקמו מאחורי שלט שמתיר כניסה לעובדים בלבד. עובדות במועדון המשיכו להפנות לקוחות לחדרים אלו תמורת תשלום של 400 שקלים ל-15 דקות, כשבכניסה עמד מאבטח שנתן אישור להיכנס לאזור. משיחות עם חשפניות במקום עלה שהן הציעו ללקוחות ריקודים פרטיים שכללו התחככות לא בעירום, וכך הגיעו הצרכנים לפורקן מיני.

במארס 2017 ביטלה העירייה את רישיון העסק של הפוסיקט כי טענה שהחדרים הפרטיים נבנו ללא היתר בנייה, ובעקבות כך נהרסו החדרים. ארבעה חודשים מאוחר יותר, ביולי, קיבל המועדון היתר פעילות זמני לתקופה בת שלושה חודשים. אולם, באותה העת ערכה המשטרה חקירה נוספת, אשר העלתה כי חרף הריסת החדרים האחוריים, המקום ממשיך לפעול כבית בושת. בשל כך המליצה המשטרה שלא להיענות לבקשת בעלי המועדון לחידוש רישיון העסק. העירייה אימצה את ההחלטה, ולאחר התקופה לא חידשה את הרישיון. בדצמבר 2017 ערכה העירייה שימוע לבעלי המועדון בגין ניהול עסק ללא רישיון, אך מאז לא הכריעה בנידון ולא קבעה סנקציות נגדם.

בעלי המועדון עתרו לבית המשפט המחוזי נגד שלילת הרישיון ונדחו. לאחר מכן הם ערערו לבית המשפט העליון ודיון נקבע ל-2020. הליך פלילי נגד בעלי המועדון בגין העבירות שנמצאו לכאורה בפשיטה ב-2016 נסגר מחוסר ראיות, מכיוון שהמשטרה לא הצליחה להוכיח כי בעלי המועדון ידעו על שמתרחש בחדרים האחוריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ