הירי בחניון ברמלה: מעצרו של ויקטור קטן, החשוד ברצח, הוארך עד יום ראשון

מחומר החקירה עולה כי הגבר שנורה, אופיר חסדאי, תקף את אשתו של קטן לפחות פעמיים - ולפי סנגורו, הוא נאלץ לירות לשם הגנה עצמית. מאות הגיעו להלווייתו של חסדאי, ואשתו הלוקה בניוון שרירים אמרה: "תן לי כוח לגדל בלעדיך את הבנות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלווייתו של אופיר חסדאי, הערב

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שני) עד יום ראשון את מעצרו של ויקטור קטן, תושב לוד בן 74, החשוד ברצח אופיר חסדאי אתמול ברמלה - במהלך ויכוח על חניה. מחומר החקירה הנחשף כעת עולה כי חסדאי תקף את אשתו של קטן לפחות פעמיים. לפי סנגורו של החשוד, עו"ד דניאל כפיר, חסדאי סטר לה ודחף אותה בחזה - והיא נפלה לרצפה. בעקבות זאת, אמר הסנגור, קטן ירה בחסדאי כדי להגן על עצמו. במשטרה אמרו כי עד כה טרם נמצא תיעוד לאירוע וכי רישיון האקדח של קטן בתוקף. 

בדיון הוסיף עו"ד כפיר כי "יש לינץ' תקשורתי נגד החשוד ובני משפחתו", הזכיר את שריפת ביתה של הגננת כרמל מעודה והביע חשש מכך שינסו לפגוע באשתו של קטן, שלדבריו חולה ב"מחלות קשות" וששוחררה מבית חולים לפני כשבוע, הנמצאת לדבריו "במצב פיזי ונפשי קשה". הסנגור אמר גם כי מרשו סובל מבעיות שמיעה קשות וכי הוא נמצא ב"תחילתה של דמנציה". בקשתו לאסור את פרסום שם החשוד נדחתה. במהלך הדיון, השופטת רבקה גלט הגדירה את האירוע כ"טרגי" וקבעה כי קטן מסר בחקירתו גרסה "עניינית לחלוטין". 

שוטרים בזירת הירי בקניון ברמלה, אתמולצילום: עופר וקנין

הערב הגיעו מאות להלווייתו של חסדאי. רעייתו דקלה, הלוקה בניוון שרירים, ספדה לו ואמרה: "תן לי כוח לגדל בלעדיך את הבנות". אחותו, ימית, אמרה: "רדפת צדק, והצדק בגד בך. אנחנו כאן כדי לזעוק את הזעקה שלך. אנחנו כאן כדי לשמור על הבנות". ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, אמר כי יעשה כל שביכולתו לתמוך במשפחתו של חסדאי, והשרה גילה גמליאל אמרה: "בשם הממשלה אנו לוקחים אחריות לסייע למשפחה". 

לפי החקירה הראשונית של המשטרה, כשחסדאי ומשפחתו ביקשו להחנות את רכבם פרץ ויכוח בין חסדאי לבין אשתו של קטן - ורק לאחר מכן הגיע קטן למקום. השניים החלו להתעמת, ולדברי קטן הוא ירה לעבר חסדאי רק כשהפנה לעברו "תנועה מאיימת". לקטן יש רישיון נשק בתוקף עד חודש ספטמבר. הרישיון ניתן לו בשנת 1986 כשעבד כנהג מונית בשטחים, והוא חידש אותו מעת לעת. הפעם האחרונה שבה חודש הרישיון היתה לפני כשלוש שנים.

חסדאי, אשתו דקלה ושתיים מבנותיהם

לאחר מותו של חסדאי נפתח חשבון בנק לתרומות עבור משפחתו, שזקוקה לסיוע כלכלי. חברים של המשפחה פתחו קמפיין נוסף והודיעו שאספו עד הצהריים כ-200 אלף שקל. שר הרווחה חיים כץ הבטיח כי "מחלקת הרווחה תדאג לליווי הדוק של המשפחה, ובמקביל צוות מיוחד יעניק להם טיפול צמוד לטובת מימוש הזכויות המגיעות למשפחה". חסדאי הותיר אחריו שלוש בנות - תאומות בנות תשע, שאחת מהן היא בעלת שיתוק מוחין המתניידת בכיסא גלגלים, ותינוקת בת תשעה חודשים הלוקה גם כן בניוון שרירים. הוא החל לעבוד לאחרונה בשמירה בלילות, ובימים נשאר בבית במטרה לגדל את בנותיו.

דקלה סיפרה על הריב שהוביל למותו של בעלה: "אני זוכרת שרעדתי, קראתי לו 'אופיר, אופיר, אתה שומע אותי?' וכלום", תיארה. "הוא שכב שם, המשקפיים עפו לו מהעיניים, ניסיתי לדבר איתו. מי חשב שזה יהיה עימות אלים? הוא פשוט הוציא את האקדח וירה בו". דקלה אמרה כי כעת, כשבעלה נרצח, המשפחה תתקשה לתפקד מול שירותי הרווחה. "הלוואי שאופיר היה פה, הוא היה עושה את כל הדברים האלה. עכשיו הוא לא פה. איך אני יכולה להמשיך הלאה בכלל? אין לי מושג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ