סגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור ישלם 350 אלף שקל לאחת המתלוננות נגדו

בדיון בתביעה אזרחית שהגישה השוטרת א', לאחר שמור נישק אותה בניגוד לרצונה, התברר כי המשטרה מתכוונת להדיחה מתפקידה. מפקד תחנת אשדוד, שהעיד מטעם מור, אף אמר כי מלכתחילה התנגד לגיוסה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מור, ב-2017
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע פסק היום (שני) כי ניסים מור, סגן המפכ"ל לשעבר שהורשע בהטרדה מינית ובהפרת אמונים, יפצה ב-350 אלף שקל את אחת השוטרות שנישק בניגוד לרצונה. במסגרת הדיון בתביעה האזרחית של השוטרת א' אמר השופט כי נגרמה לה נכות נפשית בשיעור של 10%. מטעם מור העיד בין השאר מפקד תחנת אשדוד, סגן ניצב שמעון פורטל, שאמר כי המשטרה נערכת להדיח את א' מתפקידה.

לפי כתב האישום, א' - אם חד הורית שהתגייסה למשטרה ב-2013 - יצרה קשר עם מור בעת שהשתתפה בקורס משטרתי בתנאי פנימייה מלאים. היא פנתה לגורמים רבים במשטרה כדי להשיג הקלה בהתחשב במצבה, ואחד מהם היה מור. במסגרת הקשר ביניהם אמר הסמפכ"ל לשעבר כי ביכולתו לעזור לא', אף שידע כי הדבר שקרי. הוא נישק אותה ודחף את לשונו לפיה בלי הסכמתה.

בית המשפט ניכה מהפיצוי עשרת אלפים שקל שמור כבר שילם לאחר הרשעתו בדין פלילי, וכן גזר עליו פיצויים נוספים. בשנה שעברה גזר עליו בית המשפט העליון ארבעה חודשי עבודות שירות.

במהלך הדיון היום אמר פורטל כי הוא סבור שיש לפטר את א', והדגיש כי הוא אינו בקשר חברי עם מור. הוא טען כי כבר בזמן שא' ניסתה להתגייס למשטרה הוא התנגד לכך. הוא הוסיף כי המשטרה ערכה סימולציה לשימוע שייערך לא' בליווי דוברת המשטרה, כדי להדוף טענות שלפיהן פוטרה בגלל התקרית לכאורה עם מור.

גם הדס שטייף, כתבת הפלילים של גלי צה"ל, נדרשה להעיד לאחר שערכה בעבר כתבה סביב התלונות על תפקודה של א' כשוטרת תעבורה. בית המשפט קבע כי מור "בחר להביא מטעמו עדים שונים שלא היו קשורים למעשים שנעשו" וכי "כל מטרתם הייתה להאיר את התובעת באור שלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ