במשטרה מעריכים: הרצח בלקיה תוזמן ליום השנה להרג צעיר ממשפחה יריבה

סלימאן ועזיזה אלרבידי נרצחו לעיני בנם בן השמונה כחלק מסכסוך קרקעות עם משפחת אבו עמאר, שאחד מבניה נרצח בדיוק לפני שנה. טרם נעצרו חשודים במעשה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
זירת הירי בלקיה, אתמול
זירת הירי בלקיה, אתמול
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

במשטרה חושדים כי רצח בני הזוג בלקיה אמש (רביעי) תוכנן בקפידה ותוזמן ליום השנה לרצח צעיר ממשפחה יריבה, המצויה בסכסוך קרקעות עם משפחת הנרצחים. אף שהמשטרה הודיעה כבר אתמול שהיא יודעת מאיזה רכב בוצע הירי לעבר סלימאן ועזיזה אלרבידי, טרם נעצר חשוד בביצוע המעשה. 

כמו במקרים רבים אחרים בחברה הבדואית, גם הירי בבני הזוג אלרבידי, בני 37, בוצע לפי החשד כנקמה כחלק מסכסוך בין משפחות. במשטרה מעריכים כי הקורבנות - שנרצחו לעיני בנם בן השמונה ושמשפחתם מסוכסכת עם משפחת אבו עמאר - נבחרו באקראי. 

זירת הירי בלקיה, אתמול
זירת הירי בלקיה, אתמול

הסכסוך בין המשפחות החל לאחר שהרשות לפיתוח ולהתיישבות הבדואים בנגב ביקשה לשווק את שכונה 30 במועצה המקומית לקיה. השכונה ממוקמת סמוך לשכונת מגוריהם של בני משפחת אבו עמאר. לפי מקור הבקיא בפרטי הסכסוך, כמה עשרות מבני משפחת אלרבידי, שהתגוררו קודם לכן בשטח שבין באר שבע לצומת שוקת, קיבלו את הקרקעות בשכונה 30 והעתיקו את מגוריהם לשם. זאת, למורת רוחה של משפחת אבו עמאר - שביקשה להתרחב לשכונה זו. לפי המקור, כשהחל שיווק הקרקעות, ניסו האחרונים להשתלט באלימות על מגרשים בשכונה 30, אף שהוצעו להם פתרונות לשיכון המשפחה המורחבת בשכונות אחרות.

ביולי אשתקד גלש הסכסוך לפסים אלימים במיוחד, עת פרצה קטטה המונית בין המשפחות, שכללה ירי. גבר ממשפחת אלרבידי נעצר בחשד שירה, אך הכחיש זאת וסיפר כי הקטטה החלה לאחר שבני משפחת אבו עמאר חדרו לשטחו, גרמו לו נזק ופגעו בבנו. בקטטה נפצע באורח קשה ילד ממשפחת אלרבידי מדריסה מכוונת.

הקטטה גרמה בימים שלאחר מכן לסערת רוחות במועצה המקומית. בין הצדדים פרצה תגרה אחר תגרה, אך המשטרה לא הצליחה להשתלט על התקריות. שיאו של הסכסוך הגיע כמה ימים לאחר מכן, ב-31 ביולי, אז צעיר ממשפחת אבו עמאר, עודאי, נורה ונהרג בקטטה בין הצדדים. שלושה אנשים נוספים נורו בתקרית ונפצעו. המשטרה עצרה חשודים רבים מקרב שתי המשפחות בעקבות זאת, אך החקירה לא הבשילה לכתב אישום.

מקרה נוסף אירע זמן קצר לאחר הלווייתו של אבו עמאר, כאשר גבר ממשפחת אלרבידי נורה ונפצע באורח קשה עד אנוש. במשטרה ייחסו את הירי לאחד מבני משפחת אבו עמאר והעריכו כי מדובר בנקמה, אך לא הצליחו לפענח את התיק. כך, גם יתר התקריות האלימות שהתרחשו כחלק מהסכסוך המתמשך לא פוענחו עד כה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ