37 שנה אחרי שנרצחה, התפתחות בחקירת רצח הילדה נאוה אלימלך

גופתה של אלימלך הוצאה מקברה והועברה למכון לרפואה משפטית. אלימלך נראתה לאחרונה ב-1982, לאחר שבפתק שהשאירה להוריה כתבה כי היא הולכת לחברה. כעבור עשרה ימים נמצא ראשה הכרות בחוף הים

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית העלמין בחולון, שבו נקברה אלימלך, הערב
יהושע (ג'וש) בריינר

37 שנים לאחר רצח הילדה נאוה אלימלך, בית המשפט אישר להוציא את גופתה מקברה ולהעבירה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. לפי המשטרה, הדבר נעשה לאחר שיחידת להב 433 בחנה מחדש את תיק החקירה. במשטרה לא פירטו מה הוביל להחלטה והאם התקבל מידע חדש בתיק. כמו כן, הוצא צו איסור פרסום האוסר לציין כל פרט מפרטי החקירה. 

מהמשטרה נמסר כי "הוצאת הגופה התבצעה לפני זמן קצר בתיאום עם משפחת המנוחה והיא הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר". עוד נמסר כי החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מחוז תל אביב. בשלב זה, החקירה המחודשת מתקיימת ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) ללא מעורבות שירות הביטחון הכללי (שב"כ).

צילום רפרודוקציה של מודעה על היעדרותה של אלימלך

אלימלך, בת 12, יצאה מביתה בבת ים ב-20 במארס 1982 בשעה 12:30. בפתק שהשאירה להוריה כתבה כי היא הולכת לחברה. אחותה הגדולה אפרת היתה האחרונה שראתה אותה בחיים, בשעה 15:00, בצומת הרחובות בלפור ורוטשילד בעיר. בערב, משלא שבה לביתה, פנו ההורים למשטרה, שהחלה לחפש אחריה.

כעבור עשרה ימים ראו שני עוברי אורח שרצו בחוף תל ברוך בתל אביב שקית שעוררה את חשדם, ובתוכה מצאו את ראשה הכרות של אלימלך. בהמשך נמצאו לאורך חוף הים חלקים נוספים של הגופה, והמשטרה קבעה כי הרוצח ביתר אותה באמצעות מסור חשמלי וביקש לפזר את החלקים בים.

הרמטכ"ל בעת הרצח, רפאל איתן, טען כי המעשה בוצע על רקע לאומני. לאורך השנים דווח כמה פעמים על התפתחויות בתיק ונעצרו כמה חשודים במעשה, אך כולם שוחררו והתיק נותר לא פתור. 

מפקד מחוז תל אביב לשעבר, אברהם תורג'מן, אמר כי הצוות שחקר את הרצח היה מהגדולים שהקימה המשטרה אי-פעם. "נעזרנו בכל מיני מומחים - המכון הפתולוגי, אוקיאנוגרפים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים", סיפר ב-1998. "עבדנו בהרבה מאוד כיוונים, באופן מאוד אינטנסיבי, אבל לא מצאנו דבר. אפילו את מועד המוות לא יכולנו לקבוע בוודאות". תורג'מן הוסיף: "הפרשה הזו העיקה עלי, וגם ממרחק הזמן זה עדיין מעיק. בכל הקריירה המשטרתית שלי אני לא זוכר מקרה כל כך חמור. 
המראות שראיתי אז רודפים אותי עד היום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ