הנאשמת בבדיית האונס בקפריסין: אילצו אותי לחתום על ההודאה

עורך דינה של הצעירה הבריטית אמר כי החוקרים ניסחו עבורה את ההודאה, וכי חתמה עליה תחת לחץ ואיומים. משטרת קפריסין מכחישה את טענותיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הצעירה הבריטית מובלת למעצר בקפריסין, בשבוע שעבר

הצעירה הבריטית שהואשמה בבדיית אונס בידי צעירים ישראלים בקפריסין, אמרה שחוקרי המשטרה המקומית הכתיבו לה את ההודאה שלפיה מסרה גרסה שקרית, אילצו אותה לחתום עליה ואיימו כי אם לא תעשה כן - יעצרו את חבריה בחשד לקנוניה. משטרת קפריסין הכחישה את טענות הצעירה.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הצעירה בת ה-19 בגין מתן תצהיר כוזב למשטרה, כאשר העונש המקסימלי בגין העבירה הוא שנת מאסר, שאותה ניתן להמיר בתשלום קנס. עורך דינה של הצעירה, מייקל פולק, טוען כי "ההודאה הושגה תחת לחץ ואיומים". 

החשודים הישראלים בהגעתם לבית המשפט בקפריסין, לפני כשבועצילום: AFP

לפי פרקליטה של הצעירה, היא שלחה לחבריה הודעה שבה תיארה כיצד החוקרים מנסים לאלץ אותה לחתום על מסמך שאינה מבינה. בעיתון "הסאן" פורסם כי הצעירה כתבה לחבריה: "זה משוגע. הם לא נותנים לי לדבר עם אף אחד. בכנות הם גרמו לי לחתום על (הודאת) שווא". עורך הדין תיאר כי בין הלחצים שהפעילו החוקרים על הצעירה, היה איום בכך שיאשימו אותה בגידוף שוטר, לאחר שהיתה נסערת ואמרה לחוקריה "אתה בטח פאקינג צוחקים". הוא אמר עוד כי החוקרים לחצו עליה לכתוב הודאה חרף התנגדותה, וכי זו הוכתבה לה, כאשר החוקרים סיפרו לה סיבות שונות מדוע הגישה תלונת שווא, ביניהן נדרשה לבחור. 

לבסוף, כך לפי עורך דינה, היא חתמה על ההודאה בעל כורחה משום שהיתה מותשת אחרי שמונה שעות חקירה. הוא טען עוד כי בטרם מעצרה, לא הובהר לה כי היא רשאית לעזוב את תחנת המשטרה, הלין על כך שחקירותיה לא תועדו או הוקלטו וציין כי לא ניתנה לה האפשרות להיפגש עם עורך דין, כפי שהיא זכאית תחת האמנה האירופית לזכויות אדם.

אחד החשודים לאחר נחיתתו בארץ, בשבוע שעבר

משטרת קפריסין מסרה ל"הארץ" כי הטענות שהצעירה אולצה לחתום על ההודאה אינן תואמות את המציאות. בדוברות המשטרה הוסיפו כי הנאשמת תופיע ביום רביעי בבית המשפט ותמסור את גרסתה. כמו כן, מסרו כי התיק עדיין בחקירה וכי בשלב זה הנערים לא חשודים בדבר.

עו"ד ניר יסלוביץ, שייצג כמה מהחשודים, אמר הבוקר: "שוב אין למתלוננת שום בעיה להחליף את גרסאותיה כזיקית המחליפה צבעים. מהיכרותי עם רשויות החקירה בקפריסין, ברור שהמתלוננת שוב מעלה גרסאות שקריות חסרות כל תימוכין, וכך גם ייקבע על ידי בית המשפט".

לפני כשלושה שבועות נעצרו 12 ישראלים בחשד שביצעו בצעירה אונס קבוצתי. מכתב החשדות שהוגש נגדם בתחילה עלה כי הם החזיקו אותה בכוח ואנסו אותה, עד שהצליחה להימלט מהחדר בעודה עירומה. המתלוננת סיפרה שפגשה חבר וחברה, סיפרה להם את שאירע והם לקחו אותה למרפאה. בהמשך סייעו לה להגיש תלונה נגד החשודים.

לפי עדות החברה, שפורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, כשפגשה את המתלוננת מיד אחרי התקרית "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם כל החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר", צוטטה החברה. 

ואולם, שבוע לאחר מכן - שוחררו חמישה מהחשודים ממעצר, וכעבור כמה ימים שוחררו שבעת העצורים הנוספים ובוטלו כל החשדות נגדם. זאת, במקביל למעצרה של הצעירה בחשד שבדתה את התלונה. כמה ימים לאחר מעצרה הוגש נגדה כתב אישום, ובכלי תקשורת בקפריסין דווח כי היא העידה במשטרה שכעסה ונפגעה לאחר שהבינה כי היא תועדה מקיימת יחסי מין ללא ידיעתה, ולכן הגישה את התלונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ