בכיר בחברה עירונית בירושלים נעצר בחשד שחילק הטבות תמורת ביטול דו"חות למקורביו

לפי החשד, הבכיר והעוזרת האישית שלו חילקו אלפי כרטיסים לאירועים והופעות בסיוע עובד בעירייה. השלושה חשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים וכן בעבירת שוחד

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית המשפט שלום בירושלים, במאי
בית המשפט שלום בירושלים, במאיצילום: אורן בן חקון

בכיר בחברה עירונית בירושלים נעצר הבוקר (שלישי) בחשד שחילק אלפי כרטיסים לאירועים והופעות תמורת ביטול דו"חות חניה למקורביו. לפי הודעת המשטרה, לצד הבכיר נעצרו העוזרת האישית שלו, שחשודה כי פעלה עמו, ועובד בעיריית ירושלים שחשוד כי סייע להם. העובד השלישי חשוד גם שפעל לקבל היתר להריסת מבנה לשימור בשטח שנמצא בבעלות אשתו בעיר, ולבניית בניין דירות במקומו. 

מהמשטרה נמסר כי השלושה, תושבי ירושלים והסביבה בשנות ה-30 וה-70 לחייהם, חשודים בעבירות מרמה והפרת אמונים וכן בלקיחת שוחד או מתן שוחד - לשון הודעת המשטרה. הם נעצרו בבתיהם, ומעצרם של הבכיר ושל עובד העירייה הוארך היום ביממה בבית משפט השלום בירושלים, ומחר הם ישוחררו למעצר בית של חמישה ימים.  השניים הורחקו מהחברה העירונית ומהעירייה למשך שבועיים.

נציג המשטרה בדיון ציין כי "על פי החשד, השניים, נושאי משרות בכירות בשירות הציבורי, פעלו בניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי וטוהר המידות. על פי החשד, עובד העירייה היה יד ימינו של הבכיר בכל הקשור למתן טובות ההנאה. בפעולתם שיחדו גורמים בעלי השפעה בעיריית ירושלים". הוא הוסיף כי "ישנם חשדות ממשים לשחיתות בהיקף נרחב". צו איסור פרסום הוטל על שמם ועל פרטיהם של השלושה, המכחישים את המיוחס להם.

השופטת ציינה בעניינה של העוזרת כי מחומר החקירה עולה החשד כי יש לה מעורבות ישירה במעשי השחיתות, כמו שני העובדים האחרים ואולי אף יותר. פרקליטה של העוזרת, עו"ד עדי כרמלי, מסר בתגובה ל"הארץ" כי "בהתנהלות מרשתי לא דבק רבב. הדברים יוכחו לבטח ככל שהחקירה תתקדם. באשר להחלטת השחרור הרי שהיא מדברת בעד עצמה. התנהלות המשטרה בהחלטה על הגשת הערר מונעת מרדיפה אחר אגו וכבוד".

עוד נמסר כי המעצרים בוצעו בתום חקירה סמויה שארכה חודשים. לפי המשטרה, החקירה נפתחה בעקבות קבלת מידע על חשד לאי סדרים, קבלת שוחד ומתן שוחד והפרת אמונים על ידי השלושה. הם חשודים שביצעו את העבירות במשך כשבע שנים במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים. גורמים במשטרה אמרו ל"הארץ" כי הפרשה רק בתחילתה וכי ייתכן שתסתעף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ