יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

היחידה לחקירת תאונות עבודה המליצה לראשונה היום (רביעי) על הגשת כתבי אישום בעקבות מותו של פועל בניין. יחידת פלס בלהב 433 המליצה להעמיד לדין חמישה חשודים בגין גרימת מוות ברשלנות ובעבירות בטיחות נוספות. התאונה אירעה במהלך חודש אפריל באתר בנייה ברמלה.

החקירה העלתה שהפועל שה חווי, אזרח סין בן 45, נהרג לאחר שהמנוף פגע בטעות בערימת יתדות ברזל בגובה כמה עשרות מטרים, ואחת מהיתדות נפלה וחדרה את קסדתו. אחד הכשלים שהעלתה החקירה הוא שמכוון המנופאי, שנמצא על הקרקע, היה סיני ואילו המנופאי ערבי, וכי ייתכן שהתקשו להבין זה את זה.

אתר הבנייה ברמלה שבו אירעה התאונה, באפרילצילום: דודו בכר

היחידה המליצה להעמיד לדין את מנהל העבודה של האתר, שני עובדים האחראים לחשמל באתר, וכן את מכוון המנופאי והמנופאי. מהחקירה עלה עוד כי באתר היו ליקויי בטיחות רבים ביום התאונה, והתנהלות החשודים תרמה לתוצאה הקטלנית. מהמשטרה נמסר כי תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז מרכז.

המשטרה עצרה לחקירה באזהרה תחילה שבעה חשודים בגרימת מוות ברשלנות ובעבירות בטיחות, ועיכבה ארבעה נוספים. לאחר המקרה, המשטרה סגרה אתר הבנייה והפסיקה את העבודות במקום בשל ליקויי הבטיחות שנמצאו בו. זוהי חקירת המוות הראשונה שנחקרה ביחידת פלס מאז הוקמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ