לאחר הפרסום ב"הארץ", כאן הסירו מהרשת את כל פרקי הסדרה "מחוז ירושלים"

הפרקים הוסרו לאחר שפורסם ב"הארץ" כי המשטרה שתלה נשק בביתו של תושב עיסאוויה לצורך צילומי התוכנית. התאגיד: פתחנו בבירור עם חברת ההפקה, נבחן את שיטות הפעולה והעריכה בכל הסדרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסדרה "מחוז ירושלים"

תאגיד השידור כאן הסיר את כל פרקי הסדרה "מחוז ירושלים" מהרשת, לאחר הפרסום אתמול (שלישי) ב"הארץ" כי המשטרה שתלה נשק בביתו של תושב עיסאוויה לצורך צילומי התוכנית.

מכאן נמסר כי מאז קבלת התלונה הראשונית נגד חברת ההפקה "קודה" ונגד המשטרה, "פתח התאגיד בבירור מעמיק עם החברה וייבחנו שיטות הפעולה והעריכה בכל הסדרה. התאגיד רואה בחומרה רבה את הטענות, המנוגדות לחלוטין לכללי האתיקה שעליהם חתמה החברה בחוזה שלה עם התאגיד, ועד לסיום הבירור הוחלט להוריד את כל פרקי הסדרה משידור. מועצת כאן תקיים דיון דחוף בעניין ונפעל בהתאם להחלטות שיתקבלו". 

מוקדם יותר היום הגיש סאמר סלימאן, שבביתו הושתל הנשק, תלונה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). "אין לי הרבה ציפיות", אמר עורך דינו, אריה אביטן, שהגיע עם סלימאן למשרדי המחלקה, אך הוסיף כי הוא "מצפה ללקיחת אחריות, שמישהו יעשה בדק בית".

אתמול קראו במח"ש לבני משפחתו של סלימאן להגיש תלונה נגד השוטרים המעורבים בפרשה, ובמשטרה אמרו שפתחו בבדיקת התקרית. בנוסף, פרסמו במשטרה התנצלות שבה נכתב: "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

החיפוש נערך בביתו של סלימאן בנובמבר 2018, ובסופו הוא קיבל מהשוטרים "דו"ח חיפוש" שבו נכתב: "לא נתפס דבר". סלימאן, שלא היה מודע לנסיבות החיפוש המצולם בביתו, מעולם לא נעצר או נחקר בנוגע לנשק שנמצא לכאורה בביתו.

בפרק התשיעי של "מחוז ירושלים" מתועד החיפוש בביתו של סלימאן ובסיומו נראה גם הנשק עצמו, רובה צה"לי מסוג M–16. הרובה נמצא לכאורה במרתף שאותו מכנה אחד מגיבורי הסדרה "מנהרה שלא היתה מביישת את החפירות בעזה". השוטרים נראים בסדרה מברכים על "מציאת" הרובה ועוזבים את השכונה מרוצים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ