שוחררו שני הפלסטינים שנעצרו בחשד לסיוע באונס בת השבע

לדברי אדם הבקיא בפרטי החקירה, השניים הם פועלים שעבדו בהתנחלות שבה מתגוררת הילדה והם נוקו מכל חשד. היום עוכבו לחקירה שני פלסטינים נוספים, אולם לא ידוע במה הם חשודים

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
יותם ברגר

המשטרה שחררה היום (רביעי) את שני הפלסטינים שנעצרו אתמול בחשד למעורבות באונס הילדה בת השבע בהתנחלות. אדם הבקיא בפרטי החקירה אמר כי הם נוקו מכל חשד. השניים הם פועלים שעבדו בהתנחלות שבה מתגוררת הילדה והם נחשדו בסיוע למעשה. היום עוכבו שני פלסטינים אחרים לחקירה, אולם לא ידוע אם הם חשודים במעורבות במעשה. כל הארבעה מתגוררים באזור ההתנחלות.

לדברי מקורות במשטרה, בכוונת צוות החקירה לבצע בשבועות הקרובים עשרות פעולות חקירה, ובכלל זה ניסיונות לגבות עדויות מכל הפלסטינים ששהו בהתנחלות בתקופה שבה הילדה סיפרה כי נאנסה, ומתושבים המתגוררים ביישוב. במשטרה לא פוסלים את האפשרות כי המעשה בוצע בידי אנשים מסביבתה של הילדה.

האירועים המרכזיים בתיק אונס בת השבע:
בין פברואר לאפריל - מועד התקיפה כפי שהופיע בכתב האישום
5 באפריל - מועד התקיפה כפי שאמרו הורי הילדה בתלונתם במשטרה
במהלך אפריל, לפני התלונה במשטרה - ההורים והילדה מצביעים על מחמוד קטוסה, איש תחזוקה בבית הספר, כתוקף
15 באפריל - התלונה במשטרה
1 במאי - מעצר קטוסה
16 ביוני - הגשת כתב אישום
18 ביוני - התיק נשלח להשלמות חקירה
25 ביוני - הפרקליטות חוזרת בה מכתב האישום

לפני כחודשיים מכתב האישום בגין אונס נגד מחמוד קטוסה, שעבד בבית הספר של הילדה. ההחלטה התקבלה לאחר שורת פרסומים על כשלים ובעיות בחקירה, שבעקבותיהם הועברה החקירה מהתחנה המקומית בהתנחלות שבה גרה הילדה ליחידה המרכזית של מחוז ש"י.

לפי כתב האישום המקורי נגד קטוסה, הוא חטף את הילדה והביא אותה לבית סמוך לבית הספר שבו למדה, ושם אנס אותה, בעוד חבריו אוחזים בה. מאז נטען כי החקירה "זוהמה", וסדרת דיווחים בכלי התקשורת הראתה כי נפלו כשלים באופן שבו ניהלה המשטרה את החקירה.

הילדה סיפרה כי נאנסה ב-5 באפריל. קטוסה טען בחקירתו כי עבד באותו היום, אולם האליבי לא נבדק על ידי חוקרי המשטרה. מעסיקו היהודי בדק בעצמו את האליבי, ובעלת הדירה שבה עבד קטוסה בשיפוצים באותו יום אימתה את טענותיו ואמרה שהיתה עמו במשך כל היום. בשלב זה, המשטרה תארכה מחדש את המקרה למועד שבין פברואר לאפריל, מאחר שהילדה הזכירה בעדותה חגים שחלו בתקופה המדוברת.

תגיות:

תגובות