אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד נהג הרכב שדרס ארבעה בני משפחה לפני כשבוע בקרית גת. לפי האישום, שהוגש לבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, שי טסמה בן ה-21 נהג כשהוא שיכור, וסירב לעבור בדיקת ינשוף או בדיקת דם. המשטרה מבקשת להשאירו במעצר עד תום ההליכים נגדו, וציינה כי לפי עדות האם ולפי עדות של הולכת רגל נוספת, טסמה ניסה להימלט מהזירה לאחר האירוע, אך עוברי אורח מנעו זאת ממנו.

כתב האישום מייחס לטסמה שש עבירות שונות: נהיגה בשכרות מכוח סירוב לבדיקת שכרות, נהיגה בקלות ראש, גרימת תאונת דרכים נזק וחבלה, נהיגה במהירות בלתי סבירה, סטייה מנתיב וגרימת תאונת דרכים בה נחבל אדם חבלה של ממש. על פי כתב האישום, ב-3 באוגוסט נהג טסמה ברכב ברחוב מלכי ישראל בקרית גת, שם סטה מנתיבו, עלה על אי תנועה והתנגש במשפחה שעמדה עליו. בעקבות התאונה, האב טקלה מתיקו ושתי בנותיו בנות השבע והחמש נפצעו קשה מאוד. אמן של הילדות, גביאו יאלמוורק, נפצעה בינוני. בימים האחרונים חל שיפור במצבן של האם וילדותיה, אולם מצבו של האב מוסיף להיות קשה מאוד.

הרכב הפוגע בזירת התאונה בקרית גת, לפני כשבועצילום: דוברות המשטרה

בכתב האישום נכתב כי "הנאשם נהג ברכב ברשלנות ובקלות ראש במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור. הוא לא נתן תשומת לב מספקת לדרך ולא היה ערני דיו לתנועת עוברי דרך ולכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ולמצב הדרך". סנגורו של טסמה, עו"ד חיים אברג'ל, אמר כי מרשו החליק עם רכבו ואיבד שליטה.

על פי המשטרה, בבדיקת אלכוהול ראשונית (נשיפון) שטסמה ביצע לאחר התאונה, נמצאה אינדיקציה לכך שרמת האלכוהול בגופו היתה פי 29 מהמותר. עם זאת, הבדיקה הזו מהווה רק אינדיקציה, וטסמה לא הסכים לבצע בדיקות מתקדמות יותר במכשיר הינשוף או בלקיחת דגימת דם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ