בן 48 נעצר בחשד שרצח את אשתו בג'דיידה-מכר שליד עכו

גורמי רפואה קבעו בבית את מות האשה, אמינה יאסין-פרחאת, בת 35. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי האשה לא התלוננה בעבר על אלימות במשפחה. לפי השכנים, החשוד היה מוכר לשירותי הרווחה בגלל שימוש בסמים

ג'קי חורי
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הזירה בג'דיידה-מכר, היום
הזירה בג'דיידה-מכר, היום

המשטרה עצרה היום (שבת) גבר בחשד שדקר למוות את אשתו בג'דיידה-מכר שליד עכו. צוות טיפול נמרץ קבע בבית את מותה של האשה, אמינה יאסין-פרחאת, בת 35. המשטרה עצרה בזירה את הבעל, בן 48, בחשד לרצח. לבני הזוג שני בנים ושלוש בנות, בגילים שלוש עד 15. יאסין-פרחאת היא האשה השמינית שנרצחה בחברה הערבית מתחילת השנה.

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי לא היו תלונות קודמות על אלימות במשפחה מצד האשה, וכי לגבר אין עבר פלילי. במועצה המקומית ג'דיידה-מכר אישרו כי המשפחה מוכרת לשירותי הרווחה מאחר שהחשוד נהג להשתמש בסמים. מכר של הבעל אמר כי הוא ניהל בעבר אורח חיים דתי, עד שאחיו נהרג בתאונה לפני כמה שנים. לדבריו, מאז התמודד החשוד עם הפרעות נפשיות.

אמינה יאסין-פרחאת
אמינה יאסין-פרחאת

שכנים של המשפחה ותושבי ג'דיידה-מכר סיפרו כי האשה במקור מהכפר מג'ד אל-כרום, ודוד שלה סיפר כי משפחתה ביקשה שההלוויה תיערך שם וכך גם סוכת האבלים. "אנחנו לא יכולים לשהות עם המשפחה של הבעל הרוצח", אמר ל"הארץ". הדוד סיפר כי בני הזוג נישאו לפני כ-15 שנים, וכי הבעל לא עבד בשנים האחרונות. "זו טרגדיה נוראית שחמישה ילדים נותרו עכשיו בלי אמא, ואבא חשוד ברצח. אנחנו עוד לא יודעים מה קרה שם".

חברה של המשפחה אמרה כי הנרצחת רצתה לגדל את ילדיה בתנאים טובים. "עכשיו יתחילו לספר שהוא מסומם או סבל מבעיות נפשיות", אמרה, "אני לא יודעת מה האמת בדיוק. מה שאני יודעת זה שהאמא נרצחה באכזריות בביתה מול עיני ילדיה ועכשיו יתחילו לתת הסברים לרצח שאי אפשר לתת לו הסבר".

סוהיל מלחם, ראש המועצה המקומית ג'דיידה מכר, סיפר כי הכיר את בני הזוג. "זה מקרה טראגי וכואב", אמר, "הבעל לא עבד לפרנס את המשפחה והוא סבל מבעיות רבות. אנחנו כרשות מקומית נעשה כל מה שאפשר כדי להקל על המשפחה ובעיקר הילדים". בני משפחתו של החשוד ברצח הגיעו הערב לבית המשפחה של המנוחה בכפר מג'ד אל-כרום שבגליל העליון, גינו את הרצח והתנערו ממעשיו של הבעל. 

הזירה בג'דיידה-מכר, היום
זירת הרצח בג'דיידה-מכר. ערבייה שמינית שנרצחת מתחילת השנה

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) אמרה בעקבות הרצח כי "ישנו כשל מערכתי של כל גורמי הממשלה הנוגעים בדבר - המשטרה, הרווחה ומערכת החינוך. ממשלת נתניהו התחייבה להעביר תקציב משמעותי לתוכנית למאבק באלימות נגד נשים, במטרה להשתיק את המחאה הגוברת, אך התקציבים עוד תקועים". לדבריה, "יותר מדי נשים חיות בחוסר ביטחון ובסכנת חיים, במיוחד בציבור הערבי".

מנהלת עמותת נשים נגד אלימות, נאילה עואד, אמרה בעקבות הרצח כי "גורמי הרווחה, הבריאות והמשטרה צריכים לתת דין וחשבון בעניין המערך הטיפולי להגנה ושמירה על ביטחונן של הנשים נפגעות אלימות". לדבריה, "צריך לבחון את כל מקרי הרצח של הנשים, במיוחד הערביות, ולבחון את הכשלים של המוסדות הממשלתיים ולהעניש את מי שגרם לזלזול בהערכת המסוכנות". עוד אמרה עואד כי "צריך ללחוץ על המשטרה והממשלה לפענח את כלל מקרי הרצח של הנשים, שביותר מ-60% מהם עוד אין כתבי אישום, והפושעים מסתובבים ומהווים איום".

ד"ר עלי נעמה מהמוקד הרפואי "חיאן" שצוותיו הגיעו לזירה, אמר ל"הארץ" שניידת טיפול נמרץ של המוקד הוזעקה למקום עקב דיווח על אשה שנפצעה מדקירות. ד"ר נעמה סיפר כי הצוות מצא בזירה אשה שנפגעה קשה מאוד מכלי חד בחלק הגוף העליון. הצוות ביצע פעולות החייאה אך קבע את מותה בתוך זמן קצר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ